Partizan gazi u novu sezonu, novi biser crno-bijelih teroriše: Granitna odbrana izdržala, golobradi napadač opet dao gol

Partizan je bio siguran na posljednjoj provjeri pred početak sezone, a jedno ime se ozbiljno nameće Aleksandru Stanojeviću!

partizan rostov prijateljska utakmica Izvor: TV Arenasport screenshot

Partizan je sigurno završio pripreme u Sloveniji pošto je tim Aleksandra Stanojevića u posljednjoj provjeri savladao ruski Rostov sa 1:0.

Pred početak Superlige crno-bijeli su još jednom pokazali da su defanzivno sjajni pošto opet nisu primili gol, a mladi Marko Milovanović se svojim trećim pogotkom na pripremama potvrdio sjajnu formu.

PARTIZAN - ROSTOV 1:0 (0:0)
/Milovanović 67/

Opet smo vidjeli defanzivno sjajan Partizan, osim stative Hašimota u prvom poluvremenu nije bilo problema za Vladimira Stojkovića.

Pravio je tim Aleksandra Stanojevića i veliki broj šansi, ali je prije svega Rikardo Gomeš bio nesiguran u finišu akcija i nije uspijevao da savlada golmana protivnika.

Ovo je bilo sedmo poluvrijeme Partizana bez primljenog gola, ali još bitnije je da je na kraju Partizan došao do gola. Mladi Marko Milovanović je ponovo ušao sa klupe i ponovo je postigao gol.

Postao je najbolji strijelac crno-bijelih na ovim pripremama kada je u 67. minutu poslije pasa Aleksandra Lutovca zatresao mrežu i sada se ozbiljno nametnuo Stanojeviću za početak sezone i meč sa Proleterom.

Ovim su zaključene pripreme u Sloveniji, pa je tako poslije remija sa Murom tim savladao Koper, Krakoviju i Rostov.