Prvenac Bojana Markovića: Radniku bod protiv "evropskog" Veleža

Tim Vlade Jagodića poslije dva vezana poraza stigao do drugog remija u nizu.

radnik - velež 1:1 bojan marković prvi gol za bijeljinci premijer liga bih 4. kolo Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Između dva evropska ispita, protiv švedskog Elfsborga u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu, fudbaleri Veleža morali su da odmjere snage sa Radnikom, a u Bijeljini su morali da se zadovolje bodom.

Mostarci, koji ove sezone briljiraju na međunarodnoj sceni, očigledni nemaju dovoljno snage da se ravnopravno paralelno takmiče na dvije staze, pa su poslije domaćeg neuspjeha od Rudar Prijedora, remizirali s Radnikom, koji je u dosadašnja tri kola osvojio samo bod.

RADNIK - VELEŽ 1:1 (1:0)
/Marković 41 - Zajmović 81/

Nije loše Radnik stajao ni u prethodna tri meča, na kojima je bilježio dva poraza i remi. Tim Vlade Jagodića stvarao je prilike, ali je realizacija izostala, sve do večeras.

Imali su Bijeljinci mnogo problema između dva prvenstva, iskusni stručnjak na startu sezone na raspolaganju je imao samo sedam igrača, ali kako vrijeme prolazi, čini se da neki novi, povoljniji vjetrovi duvaju u Semberiji, što je pokazala i večerašnja utakmica, naročito prvih 45 minuta.

Jedini gol domaćih viđen je u 41. minutu. Bojan Marković iskoristio je slabo postavljenu odbranu Veleža, te pogodio sa ruba šesnaesterca, postigavši svoj prvenac u dresu bijeljinskog kluba.

Imali su Bijeljinci još nekoliko veoma povoljnih prilika da uvećaju prednost, ali su morali da se zadovolje minimalnim vođstvom, što im u nastavku nije bilo dovoljno da zabilježe prvi ovosezonski trijumf.

Trener Veleža Feđa Dudić u Bijeljini je odmarao pojedine igrače za ono što ih čeka u četvrtak, a kad je vidio da to što je zamislio ne donosi učinak, odlučio je da na poluvremenu zamijeni čak četiri fudbalera.

Ofanziva u nastavku isplatila se u 81. minutu. Brandao je uposlio Zajmovića, koji je pogodio za 1:1.

Neshvatljiv potez viđen je u finišu, u trenutku kada su gosti dominirali i možda bili blizu postizanja i drugog gola.

U 89. minutu golman Veleža Bogdanović je napravio veliku glupost, igrao rukom van šesnaesterca, zbog čega je zaradio direktan crveni karton s obzirom da je Radnik bio u izglednoj situaciji. Kako je Dudić izvršio sve izmjene, na gol je morao Radović.

Imali su domaći slobodan udarac, ali Motika nije uspio da pogodi gol - lopta je otišla pored desne stative Veleža i bila je to posljednja prilika da se nešto promijeni na ovom meču. Ostalo je 1:1.

RADNIK: Aljkanović, Nikić, Batar, Popara, Vasić (86. Šarić), Ristanović, Gogić, Tahrić (46. Đurić), Marković (74. Hasukić), Pantelić (58. Motika), Šubert. Trener: Vlado Jagodić.

VELEŽ: Bogdanović, Zubanović (46. Zajmović), Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš (46. Pršeš), Cvijanović (46. Anđušić), Brandao, Fereira (46. Ćosić), Hasanović (62. Vehabović), Dejanović. Trener: Feđa Dudić.