Krpić u 90. minutu surovo kaznio promašaje Slobode: Tuzla siti gazduje "slanim" gradom! (VIDEO)

Tim Husrefa Musemića je apsolutni hit m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Tuzla siti - Sloboda, PL BiH, 9. kolo Izvor: Promo/FK Tuzla City

Tuzlanski derbi između nominalnog domaćina Tuzle sitija i gostujuće Slobode na "Tušnju", bio je jako blizu podjele plijena - a onda je u 90. minutu Sulejman Krpić kaznio sve promašaje crno-crvenih i donio pobjedu!

TUZLA SITI - SLOBODA 1:0 (0:0)

Izabranici Mladena Žižovića bili su kvalitetniji od gradskog rivala u većem dijelu gradskog derbija, posebno u prvom poluvremenu, ali su mreže mirovale, ponajviše zahvaljujući dobrim intervencijama golmana Nevresa Fejzića.

Sloboda je propustila nekoliko odličnih prilika, Fejzić je činio čuda na golu Tuzle sitija, a kad nije ni on uspio da odbrani, onda se ispriječila prečka poslije šuta Muharema Čivića.

Ipak, najbolju šansu Sloboda je propustila u 33. minutu kada je dosuđen penal za crno-crvene, a udarac Dženisa Beganovića sa bijele tačke odbranio večeras nesavladivi Fejzić.

U nastavku je bilo dosta prilika na obje strane, čak se mreža Slobode zatresla u 63. minutu kada je glavom šutirao Sulejman Krpić, ali napadač Tuzle sitija je bio u nedozvoljenoj poziciji pa je pogodak opravdano poništen.

Terenska inicijativa je u drugom dijelu prešla na stranu ekipe Husrefa Musemića, koja je u posljednjih pola sata mnogo više atakovala ka golu Semira Bukvića, ali golova nije bilo.

Do 90. minuta kada je Huso Karjašević prošao po desnoj strani i pronašao Krpića, koji je uz dosta sreće prevario golmana Bukvića - 1:0.

Ekipa iz Simin Hana došla je tako do sedme ovosezonske pobjede i s utakmicom manje se učvrstila na liderskoj poziciji na tabeli sa 22 boda. Sloboda je na trećem mjestu sa 15 bodova.

TUZLA SITI: Fejzić, Šukilović, Čeliković, Nukić, Mehidić, Gavrić, Džafić, Mišić, Mešinović, Mehanović, Krpić. Trener: Husref Musemić

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Ćivić, A. Beganović, Husejinović, Dž. Beganović, Alić, Maksimović, Osmić, Balić, Karišik. Trener: Mladen Žižović