U kombinovanom sastavu "rosoneri" teškom mukom slavili protiv Venecije.

Milan se namučio, ali ipak slavio: Dijaz u 17. meču konačno pogodio na "San Siru"! Izvor: EPA/MATTEO BAZZI/ANSA

Stefano Pioli u duelu sa Venecijom izveo je izuzetno "šaren" sastav. Što zbog povreda (Krunić, Bakajoko, Ibrahimović, Kjer, Kalabrija, Žiru), što umora, izostao je veliki broj startera, sa 24 godine i 166 dana bila je to najmlađa postava koja je ove sezone istrčala na terene Serije A, što se i te kako odrazilo na igru Milana.

Ipak, "rosoneri" su u nastavku uspjeli da slome otpor Venecije, postignu dva gola preko Braima Dijaza i Tea Ernandeza i slave.

MILAN - VENECIJA 2:0 (0:0)

Izuzetno loših 45 minuta viđeno je na "San Siru", niti jedna od ekipa nije uspjela da uputi šut ka golu rivala, a ista slika na terenu viđena je i početkom nastavka.

Ipak, konačno je u 68. minutu probijen bedem pred golom gostiju.

Dijaz je tek na svom 17. meču na milanskom zdanju uspio da postigne gol. Talentovani ofanzivac do večeras je četiri puta bio strijelac otkako je obukao dres "rosonera”, ali nijednom protivničku mrežu nije uspio da zatrese na "San Siru".

Kada su postigli prvi gol, sve je bilo lakše, pa je ubrzo uslijedio i drugi. Strijelac za konačnih 2:0 bio je Ernandez.

Ovim trijumfom Milan se bodovno izjednačio sa Interom na liderskoj poziciji, a priliku da ponovo zasjedne na vrh sutra će imati Napoli (gostuju Sampdoriji).