Nekad granitna odbrana, danas predmet ismijavanja: Juve konačno slavio, ali negativan rekord sve je bliže!

Višestruki šampion Italije ne briljira na startu sezone, a večeras je, tek u 5. kolu, stigao do prvog trijumfa.

specija - juventus 2:3 serija a 5. kolo Izvor: EPA/FABIO FAGIOLINI/ANSA

Juventus je konačno, tek u petom kolu, stigao do prvog trijumfa u novoj sezoni Serije A.

Ipak, trener Masimilijano Alegri ne može biti u potpunosti zadovoljan, jer je njegova ekipa imala mnogo problema protiv Specije, prije svega u odbrani, primila dva gola i tek nakon velikog preokreta u nastavku uspjela da zabilježi pobjedu 3:2.

SPECIJA - JUVENTUS 2:3 (1:1)

Poveli su gosti lijepim golom Mojzea Kena, ali nepunih pet minuta trajalo je vođstvo "bjankonera". Emanuele Đasi fenomenalnim udarcem matirao je Vojčeka Šćesnog, čime je Juventus i na 19. uzastopnom meču kapitulirao.

Ali, to nije bio jedini gol koji je primio Alegrijev tim - samo što je počelo drugo poluvrijeme, mladi Francuz Žanis Antis donio je preokret svom timu.

Zaista, nestvarna statistika za tim koji je godinama unazad bio prepoznatljiv po granitnoj odbrani, a sada je na pragu da sustigne negativni rekord iz 1955. godine, kada im se mreža tresla na 21 utakmici u nizu.

Izvor: Profimedia

Imala je Specija preko Antista sjajnu priliku za 3:1, koja nije iskorištena, a onda je uslijedio veliki preokret za pet minuta. Prvo je Federiko Kjeza izjednačio na 2:2, a vođstvo Juventusu donio je Matajs De Liht.

Do kraja je "stara dama" uspjela da sačuva vođstvo, iako je domaćin promašio još nekoliko izglednih prilika. Ipak, gosti su se odbranili i upisali tek peti bod u isto toliko utakmica.

Koliko je ove sezone odbrana Juventusa porozna dovoljno govori podatak da se mreža u uvodnih pet rundi tresla osam puta, a samo jednom u posljednjih šest decenija taj učinak je bio lošiji. U sezoni 2010/11. tim iz Torina primio je devet golova u prvih 450 minuta sezone.

"DOPJETA" KALINIĆA

Verona kao gost nije uspjela da savlada Salernitanu, iako je golovima dvostrukog strijelca Nikole Kalinića vodila 2:0. Tim Igora Tudora, u čijem sastavu su starter bili Ivan Ilić i Darko Lazović, primio je dva gola i morao da se zadovolji bodom.