Leotar nije prekinuo crni niz: Trebinjci bili nadomak boda u Posušju, ali uslijedila je majstorija!

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 17. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, Posušje je savladalo Leotar minimalnim rezultatom.

Posušje - Leotar, PL BiH, 17. kolo Izvor: Promo/FK Leotar Trebinje/Čedomil Mucović

Nakon tri uzastopna poraza u svim takmičenjima, trebinjski fudbaleri su na stadionu "Mokri dolac" bili na korak od prekida crne serije i osvajanja vrijednog boda u borbi za opstanak.

Ipak, nisu izdržali do samog kraja...

POSUŠJE - LEOTAR 1:0 (0:0)

Iako je domaćin imao mnogo više od igre i dosta šansi, izabranici Branislava Krunića su se organizovani branili i odbranili do samog finiša meča 17. kola.

Odlične prilike za domaće propustio je Davor Landeka u prvom poluvremenu, dok je u nastavku najbliži trebinjskoj mreži bio Ante Serarušić, ali je nesavladiv bio golman Leotara Risto Perišić.

Do samog finiša, preciznije 86. minuta, kada je Josip Barišić iz slobodnog udarca sa 30 metara pogodio njegovu mrežu - 1:0.

Bio je to treći trijumf ekipe Stipe Balajića, dok su gosti iz Trebinja uknjižili deveti poraz.

POSUŠJE: Baćak, Milanović, J. Barišić, T. Barišić, L. Begić, Bešlić, Landeka, Krišto, Ilinković, Serdarušić, Horić. Trener Stipe Balajić.

LEOTAR: R. Perišić, Milović, Todorović, Sekulović, Aćimović, Čolić, M. Perišić, Arsić, Bosančić, Prebiračević, Zec. Trener: Branislav Krunić