Slavlje zbog rođendana, tuga zbog poraza: Napoli pokvario žurku na "San Siru"

Kolo prije kraja polusezone, fudbaleri Intera osvojili su jesenju šampionsku titulu u Seriji A.

Zlatan Ibrahimović Izvor: EPA/ROBERTO BREGANI/ANSA

Veliki derbi 18, pretposljednjeg kola prvog dijela sezone u Seriji A, između Milana i Napolija, pripao je gostima, koji su golom već u petom minutu pokvarili rođendansku žurku domaćih.

Stefano Pioli tako ni u 11. odmjeravanju snaga sa Lučanom Spaletijem nije uspio da zabilježi trijumf. Aktuelni trener Napolija slavio je osam puta, dok su tri meča okončana bez pobjednika.

MILAN - NAPOLI 0:1 (0:1)

Prije tri dana "rosoneri" su proslavili 122. rođendan, a večeras im je slavlje pokvario Eljif Elmas. Reprezentativac Sjeverne Makedonije nakon nepunih 250 sekundi odlično je glavom reagovao na ubacivanje Potra Zjelinskog iz kornera, te pogodio mrežu domaćih.

Malo ko na prepunom stadionu "Đuzepe Meaca" mogao je pretpostaviti da će to biti jedini pogodak na meču. Gosti iz Napulja znalački su sačuvali prednost, te se na drugoj poziciji bodovno izjednačili sa večerašnjim rivalom.

Pokušao je Pioli uvođenjem i Olivijea Žirua da pojača napad, ali u paru sa Zlatanom Ibrahimovićem praktično da nije uradio ništa vrijedno pažnje.

DRESOVI

Fudbaleri Milana večeras su nastupili u specijalno dizajniranom oprema u čast 122 godine postojanja kluba (osnovan 16. decembra 1899), ali im ona nije donijela sreću u duelu sa Napolijem.

Istina, uspio je Frank Kesi u 90. minutu da pogodi za 1:1, nakon pravog karambola u šesnaestercu Napolitanaca. Počelo je veliko slavlje na tribinama, ali ga je nedugo zatim prekinuo sudija Davide Masa. Iz VAR sobe dobio je poziv da pregleda situaciju, te je ustanovljeno da su domaći gol postigli nakon ofsajda. Žiru je bio u nedozvoljenoj poziciji, ostalo je 0:1.