Ćavi opet iznenadio sve, izveo klince na teren! Barselona pobijedila, a za neke igrače niko do sada nije čuo!

Legendarni fudbaler nastavlja da iznenađuje svijet svojim potezima. Ponovo je dao šansu mladim fudbalerima.

primera majorka barselona 0 1 Izvor: Profimedia

Kada se Ćavi latio posla u Barseloni obećao je da će da stvara nove igrače i da će da pruži šansu mladima. Upravo to i radi.

Katalonski klub je upisao osmu pobjedu u ligi i popravio je plasman na peto mjesto. Savladao je Majorku na gostovanju golom Luka De Jonga (0:1).

Međutim, ono što je privuklo znatno više pažnje jeste sastav koji je legendarni fudbaler španskog velikana izveo na teren. Na njemu su opet bila imena za koja niko nije čuo, pa vjerovatno ni najvjerniji navijači Barse.

U napadu su bili Ilijas Ahomaš (17) i Feran Đutgla (22). A, onda je u završnici prvog poluvremena na teren poslao još dvojicu nepoznatih fudbalera.

Prvo je u 71. minutu ušao Alvaro Sanz Katalan (20), da bi devet minuta kasnije Ahomaš ustupio mesto Estanislau Pedroli Fortuni, napadaču rođenom 24. avgusta 2003. godine.

Nova era u Barseloni je očigledno počela, a možda ne bi bilo loše da zapamtimo neka od ovih imena. Ko zna, možda neko od njih jednog dana postane zvezda.

Uostalom, do jula 2020. godine niko nije čuo ni za Pedrija, a on je nedavno dobio prestižnu nagradu "Zlatni dečko" i njegova klauzula je milijardu evra...