Baksuzni 13! Vlahović promašio prvi penal u Seriji A, i to "panenku", a onda se fenomenalno iskupio - 6:0! (VIDEO)

Dušan Vlahović do večeras je bio nepogrešiv, pogodio je svih 12 jedanaesteraca.

salvatore sirigu prvi odbranio penal dušanu vlahoviću Izvor: Profimedia/Nicola Ianuale

Dugo će Dušan Vlahović pamtiti Salvatorea Sirigua.

Naime, Srbin je večeras u duelu Fiorentine i Đenove promašio prvi penal otkako je stigao u Seriju A. Ipak, u drugom poluvremenu iskupio se za ovaj kiks.

Prethodnih 12 puta Vlahović je bio precizan, ali iskusni vuk Sirigu večeras je pročitao njegov šut i uhvatio "živu loptu".

Pokušao je Vlahović popularnom "panenkom" da dovede svoj tim u vođstvo, ali nije uspio.

Ipak, srećnom po njega, samo četiri minuta kasnije tim iz Firence stigao je do prednosti.

Alvaro Odriozola postigao je gol za vođstvo Fiorentine, a Vlahović je ponovo mogao biti tragičar, s obzirom da je bio vrlo blizu da se nađe u nedozvoljenoj poziciji, čime bi gol bio poništen.

Do odlaska na odmor Fiorentina je postigla još dva gola preko Đakoma Bonaventure i Kristijana Biragija, te tako najavila trijumf protiv ove sezone veoma loše Đenove.

A onda Vlahovićeva magija u 52. minutu.

Ono što nije uspio u 11. minutu, učinio je sada. I to na maestralan način. Primio je pas od Bonaventure, ao nda na sjajan način lobovao Sirigua - 4:0!

Do kraja su gosti primili još dva gola (Biragi i Lukas Toreira), mada kako su igrali, ne bi bilo iznenađenje da je Fiorentina postigla i dvocifren broj golova.