Bohum protiv šampiona sve riješio u prvom poluvremenu: Bavarci upisali četvrti poraz ove sezone u Bundesligi

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Bohuma su na domaćem terenu savladali Bajern Minhen rezultatom 4:2.

Bohum Bajern 4:2  Bundesliga 22.kolo Izvor: EPA/RONALD WITTEK

Bohum je u okviru 22. kola Bundeslige je, na domaćem terenu slavio protiv Bajern Minhena rezultatom 4:2. Bavarcima je ovo četvrti poraz ove sezone te bi Borusija eventualnom pobjedom protiv Uniona prišla na šest poena zaostatka.

Bohum – Bajern 4:2 (4:1)
/Antve-Anđei 15, Lokadija 37, Gamboa 40, Holtman 45 – Levandovski 9, 75/

Nismo dugo čekali na prvi pogodak. Već u devetoj minuti Robert Levandovski je pokupio loptu u šesnaestercu koju je uputio Koman i pogodio za 1:0.

Igrao se 15. minut kada je Bohum stigao do izjednačenja. Loptu u mrežu pospremio je Kristofer Antve – Ađei.

U 29. minuti Kimih je uputio odličan udarac sa tridesetak metara, ali je lopta otišla malo iznad gola.

Tri minute kasnije nova prilika za Bajern. Gnabri je probio po desnoj strani te centrirao Levandovskom koji je pokušao atraktivno makazicama, ali je odbrana uspjela izblokirati u zadnji čas.

U 37. minuti penal za Bohum. Upamekano je igrao rukom u svom šesnaestercu, a siguran sa bijele tačke bio je Lokadija.

Tri minute kasnije uslijedio je hladan tuš za Bavarce. Gamboa je prihvatio loptu na rubu kaznenog prostora te fenomenalno pogodio za 3:1.

U 45. minuti Bohum stiže do novog gola. Holtman je sa lijeve strane odlično plasirao loptu i pogodio u rašlje. Nemoćan je bio Urlih koji je stao na gol Bajerna umjesto povrijeđenog Nojera.

U prvom minutu nastavku meča ponovo odlična šansa za domaće, ali ovog puta Ulrih brani.

U 49. Minuti Bohum preko Antve-Anđeija stiže do novog gola, ali ovaj pogodak je poništen zbog ofsajda.

Prvu priliku za Bajern smo vidjeli u 52. Minuti kada je Levandovski odlično istrčao polukontru te zaobišao golmana Bohuma, ali je Bela-Kočap odlično ispratio ovaj napad te izblokirao šut Poljaka.

Nastavio je Bajern da prijeti preko Levandovskog koji je u 63. minuti imao dobru priliku, ali golman Bohuma Esen odlično brani.

U 75. minuti Kimih je nakon slobodnog udarca ubacio loptu u 16 metara, odbrana Bohuma je na kratko uspjela izbaciti loptu ali samo do Levandovskog koji postiže svoj drugi pogodak danas te 26. ove godine u Bundesligi.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Bila je ovo prva pobjeda za fudbalere Bohuma nad ekipom Bajerna još od 2004. godine kada su slavili minimalnom pobjedom.