Za fudbalera RB Lajpciga otimaće se mnogi velikani: Još jedna majstorija Nkunkua!

Sigurna pobjeda domaćina u prvom meču 22. kola Bundeslige.

RB Lajpcig, Kristofer Nkunku, Anhelino, Andre Silva Izvor: PHILIPP GUELLAND/EPA

Fenomenalno ove sezone igra francuski vezista Kristofer Nkunku (24). Fudbaler RB Lajpciga, kojeg se Pari Sen Žermen poprilično lako odrekao, mogao bi svom sadašnjem klubu da donese ogromnu zaradu.

Na ljeto 2019. godine stigao je iz Pariza u transferu vrijedom 13 miliona evra, a već sada prema specijalizovanom sajtu Transfermarkt vrijedi 55 miliona. Nema sumnje da će ta cifra dodatno rasti ako nastavi da napreduje, što je evidentno iz dana u dan.

I večeras je protiv Kelna, u prvom meču 22. kola Bundeslige, potvrdio klasu, te stigao do 19. gola u sezoni, a 11. u prvenstvu.

Nije se praktično ništa zanimljivo dešavalo u prvom dijelu prvog poluvremena, a onda je viđen perfektno izveden slobodan udarac i vođstvo domaćih.

Nkunku je perfektno naciljao iz slobodnog udarca, spasa nije bilo, pa je Marvin Švebe morao da vadi loptu iz svoje mreže već nakon prvog šuta RB Lajpciga.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u nastavku, a na isteku sata igre sve je bilo riješeno. Prvo je u 54. minutu Dani Olmo dugo vukao loptu, a onda precizno iz daljine gađao i pogodio, za svoj prvi gol u prvenstvu.

Nedugo zatim, Olmo je zabilježio i asistenciju. Kao i Španac, Anhelinjo je postigao prvenac ove sezone, za ubjedljivih 3:0. Statistika kaže da su iz tri pokušaja fudbaleri RB Lajpciga postigli tri gola.

Osjetio se u timu Kelna izostanak Antonija Modesta, najboljeg igrača i strijelca "jarčeva" (14 golova na 21 utakmici), koji je večerašnji duel propustio zbog povrede.

Prvi put ove sezone nije bio na terenu fudbaler od kojeg su više golova postigli Robert Levandovski (24), Patrik Šik (18) i Erling Braut Holand (16), pa gosti iz Kelna praktično ništa nisu uradili na protivničkoj polovini do sudijske nadoknade, kada su preko Tima Lemperla uspjeli doći do počasnog gola.

Ova tri boda RB Lajpcigu osigurala su trenutno četvrto mjesto.