Inter se raspao: Kakav šamar na "Meaci"!

Imali su "nerazuri" priliku da zasjednu na lidersku poziciju Serije A, ali su potpuno razočarali svoje navijače.

Inter - Sasuolo, Đanluka Skamaka Izvor: EPA/MATTEO BAZZI/ANSA

Kakav šamar za Inter!

Planirali su fudbaleri i navijači "nerazura" da trijumfom protiv Sasuola preuzmu lidersku poziciju od gradskog rivala Intera, ali ne da nisu uspjeli da trijumfuju, nego su doživjeli pravi debakl na svom stadionu u duelu sa Sasuolom.

Iako rezultat 2:0 ne djeljuje toliko ubjedljivo, gosti su potpuno razbili četu Simonea Inzagija, bili nadmoćni naročito u prvih 45 minuta, kada su postigli oba gola.

Šokantno je po domaće počeo meč na "Meaci". Đakomo Raspadori iskoristio je grešku Hakana Čalhanoglua, a zatim i proigravanje Domenika Berardija, te iznenadio Samira Handanovića za vođstvo Sasuola već u 8. minutu.

Berardi je postao prvi igrač u tzv. Ligama petice sa "dabl-dabl" učinkom - upisao je po 10 golova i asistencija.

A u 38. minutu bio je blizu 11. gola. Precizno je naciljao, ali se ispriječio okvir gola.

Zaiigrao je Inter nešto bolje, ali je novi udarac za "nerazure" uslijedio u 27. minutu. Đanluka Skamaka sjajno je skočio i šutirao glavom, kao ukopana stajala je odbrana Intera misleći da je napadač Sasuola u nedozvoljenoj poziciji, ali ofsajda nije bilo i na semaforu je zasijalo iznenađujućih 0:2.

Tek ulaskom Edina Džeke, koji je šansu dobio u drugom poluvremenu, Inter je stvorio nekoliko odličnih prilika, ali izuzetno raspoložen bio je veteran na golu gostiju, Andrea Konsilji. Na kraju je imao čak 10 odbrana!

Nije se proslavio ni Lautaro Martinez, koji nikako da proradi. Kada Konsilji nije uspio da interveniše, Argentinac bi promašivao potpuno prazan gol, pa je ostalo 0:2.

Istina, nekako su domaći u 94. minutu uspjeli da uguraju loptu u protivničku mrežu, učinio je to Stefan De Fraj, ali je gol poništen zbog igranja rukom Federika Dimarka u začetku akcije.

BEZ GOLA NAKON GODINU I PO

Prvi put od 22. jula 2020. godine Inter nije uspio da postigne gol pred svojim navijačima u jednoj utakmici Serije A.

Inter tako nije uspio da iskoristi jučerašnji kiks Milana i osvojen samo bod u duelu sa posljednjeplasiranom Salernitanom, pa i nakon 26. kola ostaje na drugom mjestu. Istina, uz meč manje u odnosu na Milan.