široki brijeg - borac m:tel premijer liga bih uživo prenos

Igrači Nemanje Miljanovića su na sjajan način otvorili proljećni dio sezone.

široki brijeg - borac m:tel premijer liga bih uživo prenos Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Sjajno je Borac startovao u proljećnom dijelu sezone!

U premijernom meču 20. runde, igrači Nemanje Miljanovića stigli su do neočekivano ubjedljive pobjede u Širokom Brijegu, odmakavši direktnom konkurentu u borbi za mjesto u Evropi na šest bodova!

ŠIROKI BRIJEG – BORAC 0:3 (0:0)
/Moratis 74, 83, Cvijanović 88/

Najavljivao je prije meča trener Banjalučana da će njegova ekipa pokušati kroz posjed lopte da nametne svoj tempo – i u tome je i potpunosti uspjela.

Nije u prvom poluvremenu bilo stopostotnih šansi pred Miškićevim golom, ali bilo je jasno da su crveno-plavi, koji su na kraju imali 23 udarca, opasniji i agilniji, a posao im je bio olakšan u 32. minutu, kada je Musa morao da se preseli ranije u svlačionicu zbog direktnog crvenog kartona.

Sa deset igrača na terenu, Široki Brijeg je Borcu odolijevao do 74. minuta, kada je Moraitis postigao svoj prvi gol na večerašnjoj utakmici.
Prusina je loše intervenisao nakon centaršuta Brkića, a taj poklon nije odbio grčki internacionalac, postigavši gol poslije majstorije!

Taj pogodak kao da je psihološki "načeo" igrače Jure Ivankovića, koji su se devet minuta kasnije suočili sa novim golom.

Ponovo je Grk bio strijelac, ovog puta nakon asistencije Lukića, da bi samo pet minuta kasnije, poslije udarca Cvijanovića, loptu u mrežu skrenuo Cvijanović, za veliki trijumf Borca, ali i debakl Širokog Brijega.

Borac će u narednom kolu ugostiti Velež, dok će Široki Brijeg na "Tušanj", gdje će se sastati sa Tuzla sitijem.

Ipak, prije toga i Banjalučane i Širokobriježane očekuju prvi mečevi četvrtfinala Kupa BiH - Borac će u Tuzli na megdan upravo Tuzla sitiju, dok će Široki Brijeg gostovati "rođenima".

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Prusina, Čuljak, Mujan (od 80. Paponja), Blagaić (od Ljanos), Brekalo, Lukić (od 84. Kolenda), Begić (od 87. Jurica), Musa, Ikić, Ćavar. Trener: Jure Ivanković.

BORAC: Ćetković, Kujundžić (od 61. Subić), Bošnjak, Ćorić, Begić, Cvijanović, Brkić, Vojnović, Lukić, Meleg (od 61. Moraitis), Vušurović (od 61. Ajaz). Trener: Nemanja Miljanović.

Kraj

Završen je meč na Pecari, Široki Brijeg - Borac 0:3!

Sjajan start Banjalučana u proljećnom dijelu polusezone!

17:50

Igraće se još dva minuta

17:49

88' - GOOOOOL!

0:3 na Pecari, Cvijanović je strijelac!

Šutirao je Begić, a lopta se odbila od Cvijanovića koji matira Miškića.

Ubjedljiv trijumf crveno-plavih na ovom stadionu!

17:47

87' - Umjesto Begića, na terenu je Jurica

17:47

Žuti karton za Ikića

17:43

83' - GOOOOOOL, 0:2!

Uduplali su crveno-plavi prednost!

Poslije centaršuta sa desne strane, Lukić je spustio loptu za Moraitisa, koji postiže drugi gol danas!

Promjena kod domaćih, umjesto Lukića na terenu je Kolenda.

17:40

80' - Dupla promjena kod domaćih

Umjesto Mujana i Blagaića, u igri su Paponja i Ljanos.

17:35

74' - GOOOOOOOL!

Borac je poveo na Pecari!

Loše je intervenisao Prusina nakon centaršuta Brkića, a pred golom se sjajno snašao Moraitis i "makazicama" zatresao mrežu iza Miškićevih leđa!

17:34

73' - Sjajan udarac Brkića i još bolja interevencija Miškića!

Borčev vezista je oprobao udarac iz daljine, išlo je to po sredini gola, a Miškić je uspio da interveniše!

17:22

61' - Trostruka izmjena u Borcu

Van terena su Vušurović, Meleg i Kujundžić, a u igri su Ajaz, Moraitis i Subić.

17:21

60' - Imao je Ćorić i boljih rješenja...

Imao je Ćorić dosta prostora na desnoj strani, centrirao je, ali je to učinio loše, poslavši loptu direktno u ruke Miškiću.

17:15

Novi žuti karton

Sada je javnu opomenu dobio Mele poslije neopreznog starta nad Ikićem.

17:14

Žuti karton za jednog og članova stručnog štaba Širokog Brijega zbog prigovora

17:11

51' - "Požutio" je Bošnjak nakon faula nad Lukićem

17:05

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

17:03

16:51

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 miuta na "Pecari", Široki Brijeg - Borac 0:0.

16:48

Dva minuta nadoknade na "Pecari"

16:46

43' - Traljav udarac Lukića

Kapiten Borca je šutirao iz okreta van kaznenog prostora, ali je to bilo veoma slabo.

16:43

40' - Žuti karton za Blagaića zbog starta nad Cvijanovićem

16:42

38' - Meleg postigao gol - ali je bio ofsajd!

Nakon ubačaja sa desne strane, Lukić je glavom spustio loptu za Melega koji je pogodio mrežu, ali se u trenutku upućivanja lopte nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

16:40

36' - Begić po sredini gola

Poslije novog kornera Borca, Begić je probao udarcem glavom da ugrozi Miškića, ali je šutirao direktno u njega.

16:38

35' - Loš udarac Brkića

Šutirao je Brkić sa lijeve strane iz velike udaljenosti, ali je to bio loš pokušaj Borčevog novajlije.

16:36

32' - Crveni karton za Širokobriježane!

Pobjegla je lopta Musi ispred šesnaesterca Širokog, ukrao mu je loptu Meleg, a onda ga defanzivac domaćih faulirao - i dobio direktan crveni karton!

16:32

28' - Dobar udarac Ćorića!

Izveo je Brkić slobodan udarac sa lijeve strane, šutirao direktno prema golu, Miškić odbranio taj pokušaj, da bi u nastavku akcije Ćorić iz daljine šutirao pored lijeve stative domaćeg gola.

16:30

26' - Igra se između dva šesnaesterca

Nije bilo većih prilika u posljednjih desetak minuta, Borac ima terensku inicijativu, veći posjed lopte, ali iz toga nije kreirao opasne situacije pred golom Miškića.

Široki, sa druge strane, vreba situaciju iz kontranapada.

16:17

14' - Bilo je opasno pred golom Širokog!

Cvijanović je sa desne strane uputio loptu pred Miškićevog gol, ali tamo nije bilo nikoga ko bi ispratio zamisao Borčevog krilnog napadača.

16:13

10' - Udarac Kujundžića

Poslije kornera Melega i interevencije odbrane domaćih, na udarac iz daljine odlučio se Kujundžić, ali je bio neprecizan.

16:09

5' - Šansa za Borac!

Bila je to odlična prilika!

Meleg je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, Vojnović glavom zahvatio loptu, a Miškić uspio da interveniše i izbacio je u korner.

16:07

4' - Loša završnica Mujana!

Napadao je Široki po desnoj strani preko Lukića, ubačena je lopta u sredinu, ali se Mujan nije snašao pred golom Borca.

16:06

3' - Loš udarac Begića

Fudbaleri Borca poklonili su jednu loptu igračima Širokog Brijega, napad je povukao Begić, ali potom slabo šutirao, pa nije bilo opasnosti po gol Ćetkovića.