Tadić dao najlakši gol u karijeri, pa strepio do 91. minuta: "Duća" je odgovoran za 30 golova Ajaksa ove sezone! (VIDEO)

Dušan Tadić i Ajaks napravili lijepu uvertiru za meč Lige šampiona protiv Benfike sljedeće nedjelje.

dušan tadić postigao 12. gol za ajaks Izvor: Profimedia

Srpski fudbaler Dušan Tadić (33) postigao je sinoć jedan od najlakših golova u karijeri, ali je malo falilo da se na kraju utakmice protiv Kambura ne raduje.

Ajaks je nakon laganih 2:0 u prvom poluvremenu potpuno zakazao u nastavku. Dozvolili su da se Kambur preko Kalona u 48. i Josten u 79. minutu potpuno vrati u meč i bude blizu da im otkine dva važna boda u šampionskoj trci, da bi potom igrač utakmice Gravenberh u nadoknadi vremena ipak donio tri boda "kopljanicima" - 3:2 (2:0).

Gravenberh je asistirao prethodno za oba gola Ajaksa - prvo Tadiću u trećem, a potom i najboljem strijelcu tima Aleru u 40. minutu. S obzirom da je njegovo ime rijetko kada u statistici, ovo mu je jedna od boljih utakmica karijere.

Talentovani holandski vezista se već na početku meča odlično snašao po desnoj strani, kada je dugom loptom na daljoj stativi pronašao Tadića, a srpskom fudbaleru nije bilo teško da sa pet metara "ćušne" loptu u mrežu. Stigao je tako do 12. gola u sezoni, a ima još 18 asistencija na svom kontu.

Tako je Tadić "odgovoran" za čak 30 golova Ajaksa ove sezone, a u Ajaksu je samo Aler uspješniji od njega - pogodak Kamburu bio je 32. po redu, a ima još osam asistencija.

Pogledajte gol srpskog asa!

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!