Dušan je spasilac Ajaksa - u 90. minutu za pobjedu: Izbjegli kiks zbog njega, Srbin riješio dramu u Holandiji!

Autor Haris Krhalić

Kapiten reprezentacije Srbije donio pobjedu Ajaksu u završnici susreta.

Dušan Tadić postigao gol za pobjedu u 90. minuti Izvor: Profimedia

Nastavlja se teror Dušana Tadića - Srbin čuva Ajaks usamljenim na vrhu holandske Eredivizije!

Ajaks je jedva uspio da savlada RKC Valvajk i to nakon što je kapiten "kopljanika" i reprezentacije Srbije postigao gol u 90. minutu meča!

A ništa nije slutilo da bi do ovako napetog epiloga moglo da dođe. Sebastijan Ale je do 37. minuta meča već postigao dva pogotka i donio Ajaksu 2:0 protiv tima koji je blizu borbe za opstanak.

Ipak, samo sedam minuta u nastavku bilo je potrebno Valvajku za dva gola koja su šokirala "Johan Krojf arenu". Mihiel Kramer i Van de Fene su donijeli izjednačenje i Ajaks se našao u problemu.

No, u spas je priskočio Tadić golom iz penala u posljednjim minutima meča. Entoni je bio oboren u šesnaestercu gostiju, Tadić je namjestio loptu na bijelu tačku i potom uspješno izveo penal.

Ajaks je tako izbjegao kiks kojim bi ostao na istom broju bodova kao i drugoplasirani PSV, pa sada ipak imaju 60 bodova, dva više od rivala iz Ajndhovena.