U 124. minutu ostao bez Mundijala, pa mu pozlilo: Selektor Alžira se srušio na travu, pa ponudio ostavku!? (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Nisu imali sreće, tako malo im je nedostajalo do Katara.

Selektoru Alžira pozlilo nakon ispadanja od Kameruna Izvor: Twitter/printscreen/@HenryBushnell

Kamerun je golom u 124. minutu izbacio Alžir i plasirao se na Svjetsko prvenstvo, pa su izabranici trenera Rigoberta Songa dugo slavili i pjevali na gostujućem terenu u Blidi.

Dok su oni slavili, domaćin je tugovao. Tako malo dijelilo ih je od penala koji bi odlučili o učesniku Mundijala u Kataru, međutim sve je završeno koji minut ranije. Poraz je najteže pao selektoru Đamelu Belmadiju koji se toliko razočarao zbog poraza da mu je na kraju i pozlilo.

Belmadi se srušio na zemlju i plakao u očaju, a zbog stresa su kraj njega bili i članovi medicinskog tima koji su pazili na njega, plašeći se za njegovo zdravlje.

Niko nije mogao da ga utješi pošto dobro zna kakvu šansu su propustili Alžirci. U prvom meču slavili su 1:0, dok su u drugom, kod kuće, gubili od 14. minuta golom Čupo-Motinga. Nisu uspjeli da odgovore, pa je Toko-Ekambi 110 minuta kasnije postigao gol za prolaz Kamerunaca na Svjetsko prvenstvo gdje će biti u četvrtom šeširu.

U međuvremenu pojavila se informacija da je Belmadi ponudio ostavku na mjesto selektora.