Venecija je još živa! Sjajan meč na "Pencu" - sedam golova i trijumf "davljenika" za produžetak nade u opstanak!

Venecija je uradila u ovom koli što je do nje. Sada su na potezu Salernitana i Kaljari.

venecija i bolonja Izvor: EPA/ETTORE GRIFFONI/ANSA

Venecija je i dalje živa u borbi za opstanak, bar dok svoj međusobni duel ovog kola ne završe Salernitana i Bolonje!

Klubu sa stadiona "Pjerluiđi Penco" bila je potrebna bilo kakva pobjeda nad Bolonjom kako bi zadržao teoretske šanse za opstanak u eliti – i do nje su stigli poslije sjajne utakmice i sedam golova!

VENECIJA - BOLONJA 4:3 (2:1)
/Anri 4, Kijin 19, Aramu 78, Jonsen 90+3 – Orsolini 45+1, Arnautović 65, Šauten 68/

Venecija, ipak, već ove nedjelje može da postane drugoligaš, odnosno da se se ekspresno vrati u Seriju B, ukoliko Salernitana savlada Kaljari, u meču koji može mnogo toga da odluči, ali i zakomplikuje stvari u borbi za opstanak.

Ukoliko probuđeni tim iz Salerna savlada "Ponos Sardinije", steći će nedostižnih sedam bodova prednosti dva kola prije kraja.

Meč je odlično počeo za Veneciju, koja je golovima Anrija i Kijina već do polovine prvog poluvremena stekla osjetnu prednost.

U najbolje vrijeme po sebe, u nadoknadi prvog dijela, Bolonja je prepolovila minus pogotkom Orsolinija, potom 35 minuta prije kraja preko najboljeg strijelca Marka Arnautovića "vratila stvari na početak", da bi 13 minuta kasnije potpuni preokret donio Šauten.

Međutim, nije tu bio kraj uzbuđenjima na ovom meču jer je deset minuta nakon tog pogotka Aramu pogodio za 3:3, što je opet bio rezultat koji Veneciju i matematički eliminiše iz elite…

Nada je, ipak, ostala da živi poslije pogotka Jonsena, u trećem od četiri minuta nadoknade, kojim je Venecija u ovom kolu uradila što je do nje.

Sad svi u ovom klubu navijaju za "iks" Salernitane i Kaljarija…

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!