Klop je bio u pravu, Mančester siti pobijedio 5:0! Obrisali suze poslije Madrida i stavili ruku na titulu Premijer lige

Pokazali su moć na Itihadu!

mančester siti pobijedio njukasl 5 0  Izvor: Fonet/AP/Jon Super

Mančester siti pobijedio je Njukasl 5:0 i rutinski napravio veliki korak ka tituli, do koje ga sada dijeli još tri utakmice. Ekipa Pepa Gvardiole je, kako je menadžer Liverpula Jirgen Klop i predvidio, bez problema savladala goste na Itihadu i stekla tri boda prednosti u odnosu na najvećeg rivala sa Enfilda.

Poslije tri teška dana nakon poraza protiv Reala u Madridu, "građani" su se u subotu opet okupili na treningu, vidjeli kiks Liverpula u derbiju protiv Totenhema, a onda uz dodatnu energiju istrčali u nedjelju pred svoje navijače.

Nada Liverpula u Njukaslovo čudo živjela je samo 18 minuta, koliko je bilo potrebno Rahimu Sterlingu da golom na centaršut Žoaa Kansela otvori seriju. Uslijedio je pogodak Ajmerika Laporta u 38, Rodri je u 61. povećao na 3:0, a meč su u debakl Njukasla pretvorili Fil Foden i opet Sterling, pogocima u 90. i 93. minutu.

Fudbalerima Mančester sitija vratio se osmijeh na lice pred gostovanja Vulverhemptonu i Vest Hemu, nakon kojih će u posljednjem kolu, 22. maja, kod kuće ugostiti Aston vilu i kako trenutno stoje stvari, zaista će biti senzacija ako moćan Gvardiolin sastav negdje zastane na putu ka još jednoj tituli - ćetvrtoj pod Pepovim vođstvom za šest godina.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!