Ogroman bod u borbi za opstanak! Posušje i Zrinjski odigrali neriješeno, Biblija dva puta pogodio

Autor Haris Krhalić

Utakmica između Posušja i Zrinjskog završena je rezultatom 2:2.

Posušje Zrinjski 31. kolo Premijer liga BiH Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Fudbaleri Posušja su, u okviru 31. kola Premijer lige BiH odigrali su neriješeno protiv aktulenog prvaka Zrinjskog. Rezultat je na kraju glasio 2:2. Fudbalerima Posušja je ovaj osvojeni bod od velikog značaja kada je u pitanju borba za opstanak, s obzirom da sada imaju pet bodova više od Rudara iz Prijedora koji je prvi "ispod crte".

Posušje – Zrinjski 2:2 (0:1)
/Begić 52, Milanović 54 – Biblija 37, 62/

Mogao je Zrinjski stići do vođstva već u prvom minutu, ali Bilbija nije uspio dobro da zahvati loptu. U devetom minutu nakon kornera Krišto je ostao sam i šutirao glavom, ali Čondrić to odlično brani i spašava mrežu Mostaraca.

U 24. minutu Posušje je imalo odličnu šansu, Pavković je već savladao Čondriča, ali Magdić “u letu” izbacuje loptu sa gol linije.
Pet minuta kasnije Bilbija je šutirao 12 metara, ali je Horkaš to odbranio.

U 37. minutu lopta se odbila od jednog igrača Posušja, a Nemanja Bilbija se našao na pravom mjestu i pogodio za vođstvo gostiju. Bio je to njegov 30 pogodak ove sezone.

Do kraja prvog poluvremena mogli su Mostarci do još jednog gola kada se Bašić našao sam pred golmanom Posušja, ali je fudbaler Zrinjskog šutirao pravo u Horkaša.

U 52. minutu Posušje stiže do izjednačenja. Pavković je sjajno prošao, zatim šutirao, lopta se provukla ispod Čondrića i stigla do Luke Begića koji pogađa za 1:1.

Samo dvije minute kasnije Posušje stiže do preokreta. U ulozi asistenta našao se Maglica koji je odradio fenomenalan posao, ukrao jednu loptu, zatim vratio na vrh šesnaesterca gdje je bio Milanović koji preciznim udarcem pogađa za 2:1

Ni tu nije bio kraj uzbuđenja na “Mokrom Docu”. U 62. minutu Bilbija pogađa za 2:2. Ovaj put je nakon kornera sjajno skočio ispred Horkaša i zatresao mrežu.

Šest minuta kasnije Bilbija postiže još jedan pogodak koji je poništen zbog ofsajda. U 77. minutu vidjeli smo fenomenalan centaršut Lučića i zatim pokušaj Begića, ali je ostalo 2:2.

POSUŠJE: Horkaš, Lučić, Krišto, Horić, Maglica, Ilinković, Bešlić, Serdarušić, Leko, Milanović i Pavković.

ZRINJSKI: Čondrić, Gulišija, Trajkovski, Magdić, Jakovljević, Zlomislić, Bašić, Marić, Janković, Jukić i Bilbija.