Utakmica u čast Ivice Osima: Radnik ispao iz Premijer lige BiH i poslao Borac u Evropu!

Autor Haris Krhalić

Željezničar i Radnik odigrali su neriješeno na Grbavici i poslali Borac u Evropu!

fk željezničar Izvor: Promo/FK Željezničar/Damir Hajdarbašić

Posljednji duel 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine večeras na Grbavici su odigrali Željezničar i Radnik Bijeljina. U utakmici, koja je simbolično počela u 19:21, “Željo” nije uspio da savlada Radnik te je završilo 1:1.

Ovim rezultatom je najviše profitirao Borac kojem je ovaj remi obezbijedio plasman u Evropu u idućoj sezoni. Banjalučani će se tako naći u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu.

Za navijače Željezničara je ovo bila itekako posebna utakmica . Navijači tima sa Grbavice su napunili Grbavicu do posljednjeg mjesta i odali počast svojoj legendi Ivici Osimu koji je preminuo u 81. godini života, a sahranjen je u subotu na Gradskom groblju Sarajevo u Aleji velikana.

Željezničar - Radnik 1:1 (1:0)
/Subašić 11 – Handžić 80/

U 11. minutu Željezničar stiže u vođstvo. Nakon kratkog kornera Malić je ubacio sa lijeve strane, a Subašić postigao pogodak koji je proslavio držeći Osimov dres u rukama.

Osam minuta kasnije vidjeli smo dobar napad Radnika preko Škrijelja i Živkovića, ali golman Muftić je zaustavio pokušaj gostiju iz Bijeljine.

U nastavku su domaći preuzeli inicijativu i u nekoliko navrata zaprijetili golu Radnika. Dvije najbolje prilike imao je Armin Hodžić u 40. i 43. minutu kada je njegove udarce zaustavio golman gostiju.

U drugom dijeluutakmice je ponovo Željezničar zaprijetio preko Hodžića, ali do promjene rezultata nije došlo. Na sljedeće uzbuđenje smo čekali sve do 70. minuta kada se Vučenović našao oči u oči sa golmanom Radnika koji mu je zaustavio udarac.

Kazna za sve propuštene prilike stigla je u 80. minutu kada je Haris Handžić pogodio za 1:1 i ovim golom poslao banjalučki Borac u Evropu!

Do kraja je Željezničar imao nekoliko dobrih prilika, ali promjene rezultata nije bilo.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Malić, Kosorić, Cocalić, Mekić, Gasal, Štilić, Beća, Galić, Hodžić, Resić.

RADNIK BIJELJINA: Hodžić, Nikić, Batar, Urošević, Sušić, Blagojević, Ristanović, Škrijelj, Živković, Đorić, Todorov.