Podjela plijena na "Tušnju" za kraj sezone: Željo bez gostujuće pobjede u cijeloj sezoni (FOTO)

U posljednjem kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, Sloboda i Željezničar odigrali su neriješeno na "Tušnju".

Sloboda - Željezničar - PLBiH - 33. kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Sarajevski tim je na "Tušanj" stigao s imperativom pobjede s obzirom da cijele sezone nije ostvario gostujući trijumf, pa su na "Grbavici" željeli da se sa tri gostujuća boda oproste od aktuelne i prilično neuspješne sezone u kojoj nisu izborili plasman u evropska takmičenja.

Ali nisu uspjeli u toj nameri, zabilježivši peti uzastopni, a ukupno 16. remi u sezoni što je najviše od svih učesnika m:tel Premijer lige BiH.

SLOBODA - ŽELJEZNIČAR 1:1 (1:1)

Ali, dobro je počelo za izabranike Edisa Mulalića, koji su poveli već u petom minutu golom Armina Hodžića.

Haris Hajdarević je uposlio Hodžića, koji je potom prevario Kenina Devedžića, a onda uz malu pomoć stative pogodio mrežu Tuzlaka - 1:0.

Fudbaler Želje nije slavio pogodak kao znak poštovanja prema bivšem klubu.

Domaći fudbaleri su uspjeli da izjednače u finišu prvog dijela kada je sarajevsku mrežu pogodio Emir Jusić nakon asistencije Mirsada Ramića, koji je prethodno propustio dvije dobre prilike za Slobodu.

U nastavku meča nije bilo pogodaka, pa je susret završen neriješenim rezultatom. Željo je sezonu završio na šestom mjestu sa 33 boda, dok je Sloboda prva iznad zone ispadanja sa 10 bodova manje.

Ovom susretu u Tuzli prethodili su navijački sukobi pristalica plavih, kojima je onemogućen dolazak na "Tušanj", sa navijačima Borca iz Banjaluke na Kupresu. Epilog je desetak uhapšenih i povrijeđenih navijača.

SLOBODA: Erić, Devedžić, Ramić, Kurtalić, Karišik, Kapetanović, H. Beganović, Veselinović, Balić, Dž. Beganović, Mehmedović. Trener: Amir Spahić

ŽELJEZNIČAR: Bender, Šehić, Galić, Kosorić, Drina, Beća, Hajdarević, Štilić, Subašić, Gasal, Hodžić. Trener: Edis Mulalić