Kopa Amerika, pa Finalisima, sad Mesi čeka ono pravo: Još jedan trofej i poruka - Argentina hoće pehar na Mundijalu!

Autor Nikola Lalović

Argentina je prvi osvajač Finalisime, takmičenja u kome se za trofej bore prvak Južne Amerike i šampion Evrope!

Argentina-osvojila-Finalisimu Izvor: Profimedia

Argentina je osvojila novu titulu i poslije Kopa Amerike Lionel Mesi je na svoj konto dodao i "Finalisimu". Bolja uvertira za Svjetsko prvenstvo u Kataru i njegov vjerovatno posljednji pokušaj da osvoji Mundijal sa "gaučosima" teško da je mogla da postoji!

Italija je u posljednjem meču u karijeri Đorđa Kjelinija ušla sa nadom da može da se iskupi za neodlazak u Katar, ali su bili jako daleko od toga. Već u prvom poluvremenu Argentina je riješila sve, a da Donaruma nije odbranio nekoliko velikih šansi pobjeda je mogla biti i ubjedljviija.

ARGENTINA - ITALIJA 3:0 (2:0)
/Martinez 28, Di Marija 45+1, Dibala 90+4)

Sve je počelo sjajnom asistencijom Lionela Mesija za Lautara Martineza i poslije 28 minuta Argentina je vodila na Vembliju. Da je izdržala Italija do poluvremena možda bi rezultat bio drugačiji, ali nisu "azuri" to uspjeli. Pred sam kraj prvog dijela igre uslijedio je spektakularan gol Anhela Di Marije koji je lobovao Donarumu i povisio na 2:0.

U drugom poluvremenu izabranici Lionela Skalonija nastavili su da dominiraju i nisu dali priliku Italiji da se vrati ni u jednom momentu. Ipak čekao se 91. minut da prvo u igru uđe Paulo Dibala, a onda 94. da postigne gol za konačnih 3:0 i veliko slavlje!