Najluđih minut i po u istoriji fudbala: Slavili pobjedu, pa se oglasio VAR - nikada niste gledali čudniji poraz! (VIDEO)

Za samo nekoliko minuta prošli su put od pobjednika do gubitnika, a presudilo je nekoliko centimetara njihovog golmana.

nevjerovatna utakmica u argentini Izvor: Twitter/Tomiconcina1/printscreen

Spektakularan kraju utakmice u Argentini!

U okviru tamošnjeg Liga kupa sastali su se Hurakan i niželigaš Barakas, a gosti su odnijeli pobjedu nakon završnice kakva se stvarno rijetko viđa. U roku od nekoliko desetina sekundi postignuti su golovi na oba kraja terena, ali jedan nije priznat nakon intervencije VAR sistema.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI

Fudbaleri Hurakana su brzu akciju pretvorili u pogodak i počeli da slave pobjedu na svom stadionu, ali je glavni arbitar u tom trenutku dobio poziv svojih kolega. Oni su mu iz VAR sobe sugerisali da je golman prilikom prvog pasa u akciji prestupio i napustio kazneni prostor.

Ovo su najbitniji detalji iz završnice meča:

Nakon konsultacije tehnologije odlučeno je da se dosudi lopta za goste, a Ivan Tapija je u četvrtom minutu nadoknade, nakon što je pogodio jednog protivničkog rivala, matirao golmana. Bilo je to za konačnih 1:2 i šok za sve na stadionu. Iako su nekoliko desetina sekundi ranije slavili gol za pobjedu, meč su zapravo izgubili.

Usporeni snimak jasno pokazuje da je sudija imao pravo kada je donio ovakvu odluku, ali koliko često ste vidjeli da neka ekipa izgubi dobijen meč jer je golman za nekoliko centimetara napustio kazneni prostor?