U Borcu muk - niko nije htio pred kamere! Ćurguz: Iskoristili smo benefite Borčevog umora od drugog evro-meča!

Trener Sloge dao je izjavu za TV Arena sport poslije meča, dok ispred Borca to niko nije uradio.

niko iz borca nije dao izjavu nakon utakmice sa slogom  Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Sloga Meridian i Borac podijelili su plijen u srpskom derbiju prvog kola m:tel Premijer lige BiH (2:2).

Borac je u ranoj fazi meča imao prednost od dva gola, ali je sve prosuo u drugom dijelu za samo dva minuta, kada je dopustio debitantu u bh. eliti da postigne dva pogotka i stigne do boda u ovom duelu.

"Prije svega, čestitao bih mojim igračima na igri u drugom poluvremenu i na osvojenom istorijskom bodu u Premijer ligi BiH. U prvom poluvremenu nismo bili dobri, bili smo stegnuti, jednostavno pritisak te prve utakmice je bio prevelik. Koliko god da smo radili na tome, nismo mogli da približimo i dočaramo igračima šta će se desiti na terenu. Iz dva prekida primili smo dva gola. Na poluvremenu smo napravili određene promjene, dogovorili smo se odigramo čvršće i agresivnije, protočnije. Nismo imali posjed lopte u prvom dijelu što je bio najveći problem, Borac je dominirao, a u drugom poluvremenu smo počeli da koristimo benefite Borčeve utakmice od prije par dana kad su igrali produžetke i to se vidjelo. Napravili smo dvije akcije, postigli dva fina gola i u svakom slučaju možemo da budemo zadovoljni šta smo pokazali na premijeri", rekao je trener Dobojlija Zoran Ćurguz za TV Arena sport nakon meča.

U narednom kolu, na istom stadionu, njegova ekipa će ugostiti Leotar.

"Sigurno da je to utakmica u kojoj moramo da pokušamo da ostvarimo pobjedu. Leotar je jedna od ekipa koja je u rangu sa nama. Bićemo jači za 3-4 igrača u toj utakmici, ostaje da se pripremimo jer je malo mikrociklus poremećen, ponedjeljak – subota, ali se nadam da ćemo uspjeti osvježiti ekipu i da ćemo se na pravi način pripremiti za ekipu Leotara", poručio je Ćurguz.

Sa druge strane, niko ispred Borčevog stručnog štaba, na čelu sa Nenadom Lalatovićem, nije poslije meča stao ispred kamera TV Arena sport.