Borcu ne odgovara "Mokri Dolac"! Crveno-plavi uknjižili samo jednu pobjedu – desilo se to prije 13 godina!

Tradicija nije na strani Banjalučana pred naredno gostovanje.

borac pobijedio u posušju prije 13 goodina  Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

Fudbaleri Borca nisu na željeni način započeli novu premijerligašku sezonu.

Poslije ispadanja iz Konferencijske lige, u prva dva kola crveno-plavi su osvojili samo jedan bod (remi sa Slogom Meridian 2:2, poraz od Sarajeva 1:3), a mali "melem na ranu" mogla bi da bude eventualna pobjeda nad Posušjem, u subotu na "Mokrom Docu".

Ipak, činjenica koja ne ide u prilog timu Nenada Lalatovića pred gostovanje u Hercegovini jeste poražavajuća statistika kada je riječ o međusobno omjeru, koji kaže da je Borac od osnivanja Premijer lige BiH samo jednom trijumfovao na ovom stadionu!

Desilo se to prije više od 13 godina, kada je tadašnja generacija Banjalučana, predvođena trenerom Vladom Jagodićem, lako izašla na kraj sa Posušacima (0:3).

Dvostruki strijelac za klub iz Platonove ulice bio je Dejan Rašević (22. i 77. minut), dok je sudbinu domaćih zapečatio Miodrag Babić (86. minut).

Bio je to peti od ukupno sedam međusobnih okršaja dva tima u Hercegovini. Preostalih šest završeno je porazima Banjalučana, a čak tri puta je Borac na "Mokrom Docu" gubio razlikom od tri gola!

Posljednji put se to dogodilo u posljednjem kolu prošle sezone, koja je Posušju bila povratnička u bh. eliti nakon 12 godina.

Meč na "Mokrom docu" igra se u subotu od 17.00 časova, uz direktan prenos na TV Arena sport.

MEĐUSOBNI DUELI POSUŠJA I BORCA NA "MOKROM DOCU"

29.5.2022. Posušje – Borac 3:0

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!