Veliki korak Zagrepčana ka Ligi šampiona: Pobjeda Dinama na teškom gostovanju otvorila prvaku Hrvatske jesen u Evropi!

"Modri" su veoma blizu ulasku u plej-of.

Dinamo Zagreb pobijedio Ludogorec u gostima 2:1 Izvor: Profimedia

Dinamo Zagreb ostvario je veliku pobjedu na gostovanju šampionu Bugarske Ludogorecu (2:1) i tako stekao značajnu prednost pred revanš sljedeće nedjelje na "Maksimiru".

Pobjednik ovog dvomeča igraće u plej-ofu protiv boljeg iz duela Bode Glimnt (Norveška) – Žalgiris (Litvanija).

Golove za hrvatski tim u Bugarskoj postigli su defanzivac Dino Perić u 6. minutu, a samo tri minuta kasnije lopta je ponovo završila u mreži domaćih, jer je golman Seržo Pat postigao autogol.

Tu prednost Zagrepčani nisu ispustili, jer je Ludogorec uspio samo da ublaži poraz pogotkom Bernara Tekpeteja u 22. minutu, jer je poslao loptu između golmana Dominika Livakovića i "prve" stative.

Prijetili su domaći u nastavku, iskusni Kipranin Pijeros Sotiriu pogodio je okvir gola Dinama, ali nije bilo izjednačenja. Dinamo je tako došao nadomak plasmana u plej-of, koji bi mu garantovao jesen u Ligi Evrope.

Zagrepčani ovog ljeta igraju za svoj osmi ulazak u grupnu fazu Lige šampiona, nakon što je prethodne dvije jeseni proveo u Ligi Evrope.