Demirović golom donio pobjedu svome timu: Verder u sudijskoj nadoknadi promašio penal

Autor Haris Krhalić

Ermedin Demirović postigao pogodak vrijedan tri boda.

Ermedin Demirović, Frajburg Izvor: FILIP SINGER/EPA

Bh. reprezentativac Ermedin Demirović donio je pobjedu Augzburgu na gostovanju u Bremenu u okviru šestog kola Bundelisge. Naš fudbaler matirao je golmana domaće ekipe u 63. minutu i postigao pogodak vrijedan velika tri boda.

Verder - Augzburg 0:1 (0:0)
/Demirović 46/

U osmom minutu Augzburg je imao veliku šansu preko Niderlehnera koji je zaobišao golmana domaće ekipe, ali se spetljao pred praznim golom.

Uzvratio je Verder preko Fulkruga kojem je u 31. minutu poništen pogodak zbog ofsajda. U drugom dijelu Duckš je pokušao glavom, ali nije bilo promjene rezultata.

Dvije minute kasnije Demirović nakon asistencije Beriše postavlja konačnih 0:1.

U samom finišu utakmice vidjeli smo pravu dramu kada je glavni arbirat nakon igranja rukom fudbalera Augzburga, Bauera pokazao na bijelu tačku.

Loptu "na kreč" je postavio Dukš, ali njegov udarac odlično zaustavlja Gikevič. Golman Augzburga je nakon odbrane provocirao navijače Verdera koji su pokušali da uđu na teren i obračunaju se sa njim. Srećom, većih incidenata nije bilo.