Bolonja trijumfovala u prvom meču bez Mihajlovića, Marko Arnautović ispisao istoriju!

Crveno-plavi su poslije preokreta savladali Fiorentinu.

bolonja pobijedila fiorentinu  Izvor: Profimedia

Bolonja je trijumfovala u prvom meču bez Siniše Mihajlovića!

Pod komandom privremenog trenera Luke Viđanija, Crveno-plavi su poslije preokreta upisali pobjedu na domaćem terenu nad Fiorentinom (2:1), i to u meču u kojem je Marko Arncutović ispisao istoriju ovog kluba!

Austrijski napadač srpskih korijena bio je precizan u 62. minutu, što je bio gol vrijedan pobjede, ali i mjesta u istorijskim knjigama kluba.

Arnautović je, naime, postao prvi strani igrač u Bolonji nakon 60 godina (!?), odnosno još od Haralda Nilsena iz sezone 1962-63, koji je uspio da postigne bar šest golova u isto toliko mečeva na startu sezone!

Jedini meč u kojem nije uspio da poentira je onaj sa Milanom u trećem kolu. U svim ostalim u dosadašnjem toku sezone postigao je bar jedan gol!

Izvor: GABRIELE MENIS/ANSA

U isto vrijeme, sa sjajnim partijama u dresu Udinezea nastavio je mladi srpski internacionalac Lazar Samardžić.

Ofanzivni vezista rođen u Berlinu 2002. godine postigao je protiv Sasuola svoj drugi gol u sezoni, kojim je poveo "zebre" ka četvrtoj pobjedi u sezoni, vrijednoj sjajnog četvrtog mjesta u ovom trenutku!

Samardžić je na Mapeiju pogodio u prvom minutu nadoknade drugog dijela, za vođstvo svog tima, dok je trijumf ovjerio Beto dva minuta kasnije.