Novajlija iznenadio u Bergamu: Atalanta povela, pa morala da se zadovolji bodom protiv Kremonezea

Sjajan start sezone za tim Đampjera Gasperinija pokvaren je neočekivanim kiksom pred domaćom publikom.

Atalanta - Kremoneze, Luis Murijel Izvor: EPA/PAOLO MAGNI/ANSA

Napoli i Milan upisali su juče trijumfe i izdvojili se na čelu tabele, a pobjedom protiv Kremonezea Atalanta je mogla da se osamostali na vrhu, ali i prvi put u svojoj istoriji nakon šest kola nove sezone bude na prvom mjestu.

Ipak, novajlija u ligi je iznenadio. U malom derbiju Lombardije bilo je 1:1 (0:0), a bodom sigurno mnogo više mogu biti zadovoljniji gosti.

Imao je Kremoneze do sada samo bod osvojen u prvih pet utakmica Serije A. U prošlom kolu odigrao je meč bez golova sa Sasuolom, a sada je zabilježio i drugi uzastopni remi, pa se već može pričati o pozitivnoj seriji ako se zna da su na četiri uvodna meča vezali isto toliko neuspjeha.

Mučila se Atalanta od starta i moglo se vidjeti da će teško doći do trijumfa.

Konačno, u 74. minutu, domaćin je uspio da povede. Kopmajners, kojem je desetak minuta ranije poništen gol zbog Okolijevog igranja rukom, ovaj put našao se u ulozi asistenta, a loptu je u mrežu gostiju sproveo Demiral.

Ipak, radost fudbalera i navijača iz Bergama nije potrajala ni pet minuta. Askasibar je šutirao, Muso nije dobro reagovao i odbio je loptu direktno Valeriju, koji je uspio da savlada golmana Atalante i vrati stvari na početak.

Međutim, kada se očekivao juriš Gasperinijevog tima, gosti su uspjeli da odbiju sve napade i da iz Bergama zasluženo odnesu bod.

Napoli, Atalanta i Milan tako su bodovno poravnati nakon šest odigranih kola - svi imaju po 14 bodova.