Nemanja Bilbija pogodio za pobjedu Zrinjskog nad Slobodom (FOTO/VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Zrinjskog savladali su tuzlansku Slobodu sa 1:0.

Zrinjski, Sloboda Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U okviru 12. kola m:tel Premijer lige BiH fudbaleri Zrinjskog savladali su ekipu Slobode rezultatom 1:0. Junak večerašnje pobjede bio je Nemanja Bilbija koji je postigao svoj šesti pogodak ove sezone.

ZRINJSKI – SLOBODA 1:0 (1:0)
/Bilbija 44/

Prvu priliku bilježimo u 10. minutu kada je udarac Maria Ćužea zasutavio golman Slobode Semir Bukvić. Tri minute kasnije Bukvić ponovo spašava tim iz Tuzle. Ovog puta šutirao je Ivan Jukić.

U nastavku su se gosti malo oslobodili te u par navrata prišli golu Zrinjskog, ali prave opasnosti nije bilo.

Igrao se 22. minut kada je Sučić sa distance pokušao ugroziti gol Bukvića, ali lopta odlazi preko gola. Pet minuta kasnije Niko Janković je pokušao u svom stilu sa dvadesetak metara, ali se Bukvić nije dao prevariti.

Prave prilike su izostale sve do samog kraja prvog dijela kada je prvo Sloboda zaprijetila preko Komazeca koji je sa par metara glavom prebacio gol Mostaraca.

U 44. minutu Zrinjski je konačno uspio slomiti otpor gostiju. Bekić je ubacio loptu, a glavom pogađa Bilbija za svoj šesti gol ove sezone i 12 ukupno u karijeri protiv Slobode.

Već na samom početku drugog dijela „plemići“ su mogli uduplati vođstvo. Udarac Jankovića je zaustavila stativa, nakon što je Bukvić malo skrenuo tu loptu.

U 53. minutu Janković je pokušao sa ruba šesnaesterca, ali lopta prolazi uz samu stativu.

U 80. minutu ponovo je Janković pokušao, ali je i ovog puta bio neprecizan.

Zrinjski je večerašnjom pobjedom skočio na četvrto mjesto Premijer lige BiH, dok je Sloboda ostala na devetoj poziciji. "Plemiće" sada očekuje zaostala utakmica protiv Širokog Brijega, a istog protivnika će dočekati i Sloboda narednog vikenda.

HŠK Zrinjski: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Jukić, Bekić, Ćuže, Jakovljević, Sučić, Stranput, Janković, Bilbija.

FK Sloboda: Bukvić, Čivić, Osmanković, Maksimović, Komazec, Kurtalić, Osmić J, Vranješ, Kapetanović, Osmić M, Delić.