Kostićeva majstorija za Kina - ovo je bilo potrebno Juventusu! (VIDEO)

Filip Kostić asistent u meču protiv Empolija.

Filip Kostić Izvor: Shutterstock

Mojze Kin postigao je prvenac u sezoni, ali teško da bi napadač Juventusa stigao do prvog pogotka u Seriji A da nije bilo fenomenalnog proigravanja Filipa Kostića.

Srbin je uputio maestralan pas, uslijedila je odlična reakcija Kina i Juventus je već u osmom minutu duela 11. kola protiv Empolija stigao do vođstva.

Pogledajte asistenciju Kostića i gol Kina...

Rano vođstvo bilo je izuzetno potrebno "staroj dami", koja ne briljira ove sezone. Tim Masimilijana Alegrija, koji često trpi brojne kritike, tek je na sedmoj poziciji, a od današnjeg rivala ima samo pet bodova više. Istovremeno, čak deset je udaljen od liderske pozicije.

Nije Juventus dominirao do kraja poluvremena, ali se u nastavku raspucao. Prvo je na 2:0 povisio Veston Mekeni, zatim je jednom Kostić proigrao Kina za gol, koji je poništen zbog ofsajda, da bi potom Adrijen Rabio postigao dva gola za ubjedljivih 4:0.