Spektakularan meč u Firenci! Aleksa, Nikola i Luka u 90. minutu kreirali akciju za 3:3, ali nije bilo dovoljno za bod!

Subotnji program Serije A završen je spektakularnim duelom Fiorentine i Intera. Viđeno je sedam golova, a na kraju je trijumfovao gostujući tim!

fiorentina, inter  Izvor: Profimedia

Spektakularan meč odigrali su Fiorentina i Inter, na kraju subotnjeg programa Serije A!

Nerazuri su ispustili prednost od dva gola, potom sa "bijele tačke" ponovo uspjeli da dođu do prednosti, onda je srpski trio Aleksa Terzić - Nikola Milenković - Luka Jović u 90. minutu vratio Fiorentinu u egal, da bi u petom minutu nadoknade Henrik Mkitarjan "ni kriv ni dužan" odveo Inter do trijumfa!

FIORENTINA – INTER 3:4 (1:2)
/Kabral 33 pen, Ikone 60, Jović 90 – Barela 2, Martinez 15, 72 pen, Mkitarjan 90+5/

Pogotkom Nikola Barele i Lautara Martineza, puleni Simonea Izagija su već poslije prvih 15 minuta stekli sigurnu prednost na stadionu na kojem nisu izgubili od aprila 2017. godine.

Stvari za šampiona Italije iz 2021. godine znatno je zakomplikovao Federiko Dimarko, koji je u 33. minutu skrivio jedanaesterac koji je u gol pretvorio Artur Kabral.

Izvor: Screenshot

Društvene mreže su se usijale nakon tog trenutka od komentara navijača koji su smatrali da to nije bila dovoljna kazna za goste i da je Italijan trebalo da dobije direktan crveni karton zbog oštrog starta.

Valeri mu, ipak, nije pokazao ni žuti, a da li je zaslužio da zbog ovoga bude isključen – prosudite sami:

Fiorentina je uz brojčani egal na terenu stigla je do izjednačenja pola sata prije kraja.

Džonatan Ikone postigao je sjajan gol, poslavši loptu sa desne strane u suprotne rašlje, ali je egal trajao 12 minuta, nakon čega je Martinez postigao drugi gol na meču, sa "bijele tačke".

Izbjegao je ofsajd-poziciju, ostao je da leži na travi nakon duela sa protivničkim golmanom, a onda je i sam preuzeo odgovornost i "smirio" igrače i navijače Fiorentine, ali samo do 90. minuta!

epa10121036 Fiorentina's Foward Luka Jovic celebrates after scoring a goal during the Italian Serie A soccer match ACF Fiorentina vs US Cremonese at Artemio Franchi Stadium in Florence, Italy, 14 August 2022. EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI
Izvor: EPA/Claudio Giovannini

Tada je Luka Jović krunisao "srpsku akciju" iz kornera, za 3:3 u tom trenutku, izazvaši ponovo opštu euforiju među domaćim pristalicama, ali nije tu bio kraj drame!

Jedan kontranapad gostiju, u petom minutu nadoknade, pokrenuo je Edin Džeko uposlivši Barelu, koji je htio na suprotnoj strani da uposli Henrika Mkitarjana.

Ipak, umjesto njega je to učinio defanzivac domaćih Lorenco Venuti, koji je htio da izbaci loptu van granica igrališta, ali je pogodio direktno jermenskog internacionalca, od kojeg se lopta odbila i završila u mreži, za konačnih 3:4!