Milan se igrao na Maksimiru - četiri komada! Dinamo slavio protiv Čelsija, a sad ispada iz Lige šampiona!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

"Modri" će se najvjerovatnije iduće sedmice i definitivno oprostiti od Evrope ove sezone.

Dinamo ispada iz Lige šampiona Izvor: Profimedia

Dinamo je pobijedio Čelsi na premijeri Lige šampiona, ali nakon toga su im kola krenula nizbrdo i na kraju bi mogli da budu ekspresno eliminisani iz elitnog takmičenja. Milan je večeras na "Maksimiru" očitao lekciju Zagrepčanima i ubjedljivo slavio 4:0, čime su šanse "modrih" da odu makar u Ligu Evrope drastično pale - pošto će to morati da izbore za sedam dana na "Stamford bridžu" gdje im vreba osveta. Ako Čelsi bude zainteresovan za to jer je već prošao...

"Rosoneri" su se dugo mučili da probiju odbranu Dinama, ali kada je "pao" prvi gol u 39. minutu preko Gabije, pogađali su na svakih deset minuta i do vrha napunili mrežu Dominika Livakovića.

Prvo je Leao pogodio u 49. minutu, da bi potom počeo košmar Ljubičića. Prvo je Austrijanac napravio penal u 59. minutu, da bi u 69. postigao autogol i tako postavio konačan rezultat na "Maksimiru" koji će domaći navijači napustiti vrlo nezadovoljni, pošto je vrlo izvjesno da se njihova evropska sezona završava iduće sedmice u Londonu.

Od večerašnjih utakmica vredi izdvojiti i da je Juventus ispao iz Lige šampiona pošto je u Lisabonu izgubio od Benfike (4:3), dok se od nastavka takmičenja oprašta i Seltik s kojim je remizirao Šahtjor (1:1). Ubedljivu pobedu Pari Sen Žermen ostvario je protiv Makabija (7:2) uz "ludačku" partiju Lionela Mesija, dok smo vidjeli i dva vrlo neočekivana rezultata - Lajpcig je pobijedio Real Madrid (3:2), a Dortmund i Siti su na iznenađenje svih odigrali bez golova (0:0).