Iran pobijedio Vels 2:0

Iran pobijedio Velšane u Kataru - 2:0!

Iran pobijedio Vels 2:0 Izvor: Manu Fernandez/AP

Iran je pobijedio Vels u Kataru, nestvarna utakmica i dva gola Iranaca u završnici, drugi gol pao je u 101. minutu - 2:0. Bejl i Velšani su pred ispadanjem. Teško je opisati šta se sve izdešavalo na ovoj utakmici, ali je bilo bukvalno svega i svačega. Od neverovatnih promašaja, preko poništenog gola zbog VAR-a, dve stative, crvenog kartona zbog gluposti golmana i onda drama u poslednjim minutima utakmice...

Da krenemo otpočetka, prvo je Vels u 12. minutu mogao do gola, zicer za Mura i maestralna intervencija golmana Hoseinija. Samo pet minuta kasnije Iranci slave gol Golizadeha, ali VAR potvrđuje da je on bio u ofsajdu i pogodak se poništava i sa tim rezultatom otišlo se na poluvijreme (0:0).

Onda slijedi šou u nastavku, prvo u 52. minutu Iranci pogađaju dvije stative. Azmun u kontri, a onda Golizadeh sa oko 20 metara čini isto. U 73. minutu Eztolahi pokušava, Henesi brani, da bi konačno i Velšani pripretili preko Dejvisa u 84. minutu. Tada kreće pravi haos.

Henesi potpuno bespotrebno izlazi na oko 20 metara od gola, promašuje loptu i udara Taremija nogom u grudi, sudija mu prvo daje žuti, pa poslije provjere i poziva iz VAR sobe mijenja odluku i daje mu crveni. Umjesto Ramzija u igru je ušao rezervni golman Vord. Zatim je sudija pokazao da će se igrati još devet minuta u nadoknadi.

Bližio se meč kraju, počeo je 98. minut, tada je Češmi uzeo loptu na oko 20 metara od gola, šutirao i pogodio. Potpuno ludilo na stadionu. Velšani su krenuli po gol i za to su kažnjeni. Ramin Reza je dobio sjajno dodavanje, krenuo je na gol i "bocnuo" loptu preko Vorda za konačnih - 2:0.

13:03

KRAJ

Gotovo je, Iran je pobedio Vels, drugi gol dao je u 101. minutu. Neverovatna pobeda - 2:0!

12:58

98' - IRAN VODI!

GOOOOOOL - Iran vodi golom Češmija u 98. minutu. Pogodio je sa preko 20 metara!

12:55

95' - ŽUTI ZA RAMINA

Žuti karton u četvrtom minutu nadoknade dobija Ramin. Vels odugovlači previše, čuva rezultat sa igračem manje.

12:51

90' - IGRAĆE SE JOŠ DEVET MINUTA

Još devet minuta će se igrati na ovom meču!

12:49

88' - KAKVA ŠANSA ZA IRAN!

Sjajan napad Irana, koristi brojčanu prednost, ali ne uspeva da pogodi gol iz izgledne pozicije.

12:47

86' - CRVENI KARTON!

Sudija je dobio poziv iz VAR sobe, pogeldao je snimak na monitoru i pokazao Henesiju direktan crveni karton! Vels sa igračem manje u nastavku.

Izvor: Arena Sport/Screenshot

12:46

85' - GOLMAN NAPRAVIO HAOS!

Golman Vlesa Henesi izleteo je na oko 20 metara od gola! Napravio je očigledan faul i dobio je žuti karton zbog toga. Veliki protesti Iranaca, traže crveni!

12:44

84' - DEJVIS, PA HOSEIN!

Sjajan napad Velsa, Dejvis šutira sa ivice kaznenog prostora, snažno, ali Hosein još bolje reaguje i sprečava gol.

12:43

82' - SVE MANJE VREMENA ZA GOL

Sve manje vremena imaju za gol, tri boda neophodna su i jednima i drugima..

12:38

77' - UŠAO DŽO ALEN!

Izmena u Velsu, izašao je Ampadu, ušao je Džo Alen.

12:33

72' - ZAMALO GOL!

Sjajan pokušaj Estolahija, Henesi vrhovima prstiju sprečava da lopta uđe u gol.

12:29

67' - IRAN MORA PO GOL

Iran mora da juri gol, inače će biti nadomak ispadanja sa Mundijala.

12:24

62' - NAPADI IRANA!

Iran ide u napad, pobeda im je neophodna.

12:20

58' - PROMENE U VELSU

Dve promene u Velsu, izašli su Roberts i Vilson, ušli su Džejms i Džonson.

12:14

52' - DVE STATIVE!

Jedan napad Irana, dve stative! Posle Azmuna koji je pogodio stativu iz kotre, usledio je novi napad, Golizadeh je šutirao sa oko 20 metara, a njegov šut takođe je završio na stativi - 0:0!

12:06

46' - NEMA PROMENA

Počelo je drugo poluvreme, nema izmena.

11:50

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, nema golova na meču Velsa i Irana - 0:0.

11:45

45' - JOŠ ČETIRI MINUTA

Igraće se još četiri minuta u prvom delu.

11:42

42' - PRILIKA ZA VELS

Prilika za Vels posle kornera, ali Hosein hvata loptu bez mnogo problema.

11:35

35' - NAPADA IRAN

Iran nastavlja sa napadima, Vels za sada nije toliko opasan posle one šanse Mura.

11:27

27' - AZMUN NA ZEMLJI

Iranci su zabrinuti, Azmun, treći najbolji strelac u istoriji reprezentacije ostao je da leži na zemlji, lekarska ekipa ušla je na teren.

Izvor: Printscreen/Arena Sport

11:23

23' - VELIKA BORBA

Velika borba na obe strane terena. Mnogo faulova i oštre igre.

11:17

17' - NEMA GOLA

Golizadeh je postigao gol posle velike greške Robertsa, ali je bio u ofsajdu. Gol nije priznat.

11:15

15' - GOL,ČEKA SE VAR!

Gol Iranaca, čeka se VAR provera.

11:12

12' - KAKAV PROMAŠAJ!

Vels je mogao do vođstva u 12. minutu .Roberts je sjajno centrirao, Mur je bio u petercu, šutirao, ali je golman Hoseini fenomenalnom reakcijom sprečio pogodak.

11:05

5' BEJL POSTAO REKORDER

Geret Bejl postao je rekorder po broju nastupa za Vels, upisao je 110 meč u dresu reprezentacije, dao je 41 gol.

11:01

1' - MEČ JE POČEO

Utakmica je počela.

10:55

POSTAVE

Ovo su postave za meč:

VELS: Henesi - Dejvis, Rodon, Mefam - Roberts, Ampadu, Remzi, Vilijams - Bejl, Vilson, Mur

IRAN: Hoseini - Razaein, Poraliganji, Hoseini, Mohamadi - Golizadeh, Nurolahi, Ezatolahi, Hajsafi - Azmun, Taremi

10:46

MEČ USKORO POČINJE

Meč uskoro kreće, početak duela zakazan je za 11 časova po našem vremenu.

10:30

HOĆE LI BEJL OPET BITI JUNAK?

Bejl je dao gol sa penala za remi protiv Amerikanaca (1:1). On je glavni igrač Velšana na Mundijalu, hoće li ponovo biti junak?

Izvor: Anadolija/Erçin Ertürk

10:19

KO ĆE PRVI BITI ELIMINISAN?

Ko će prvi biti eliminisan iz Katara? Iran ako izgubi od Velsa mogao bi polako da počne da "pakuje kofere" pošto je u prvom kolu ubedljivo izgubio od Engleske (6:2).

Kasnije danas igraju se još četiri meča.

• Katar-Senegal (14h)
  • Holandija - Ekvador (17h)
  • Engleska - Amerika (20h)
10:13

KREĆE DRUGO KOLO

Današnjim mečevima i zvanično počinje drugo kolo na Mundijalu. Utakmica između Srbije i Brazila zatvorila je prvu rundu takmičenja.