Može li se Sampdorija oporaviti od ovog šoka? TEŠKO! Imali tri boda u džepu, pa u 99. minutu ispustili pobjedu!

Tim Dejana Stankovića bio je veoma blizu da osvoji tri veoma važna gostujuća boda, ali nije uspio.

Dejan Stanković Izvor: EPA/SIMONE ARVEDA/ANSA

Nije bilo pobjednika u duelu Lazovićeve Verone i Milinković-Savićevog Lacija ranije danas, a Srbi nisu mogli do slavlja ni u posljednjem meču 21. kola Serije A.

Istina, samo sekunde dijelile su Dejana Stankovića i Filipa Đuričića od tek drugog trijumfa u 2023. sezoni, ali su sve prosuli duboko u sudijskoj nadoknadi.

Poslije pet uzastopnih poraza, od čega četiri prvenstvena, Sampdorija je gostovala u Monci i pružili su Stankovićevi izabranici veoma dobru partiju koja može da raduje srpskog stručnjaka i možda najavi bolje dane za klub iz Đenove. Ipak, sve što su dobro uradili, propalo je u samom finišu meča.

Dvostruki strijelac za "Doriju" bio je Manolo Gabjadini, dok je pogodak za domaće postigao Andrea Petanja i činili se da će gosti odnijeti kompletan plijen u Đenovu. Ipak, Nikola Muru srušio je Petanju u 97. minutu u svom šesnaestercu, dva penala ove sezone već je odbranio Emil Audero, ali u sudaru dva kapitena pobjedu je izvukao Mateo Pesina i u 99. minutu izjednačio na 2:2.

Iako je domaći tim imao terensku inicijativu praktično tokom cijelog meča, Sampdorija je znala da iskoristi svoje šanse i dođe do prednosti, koju je držala praktično do posljednjih sekundi meča. Sudija Danijele Kifi produžio je meč šest minuta, a onda u sedmom svirao penal za domaće, koji su dva minuta kasnije stigli do remija, nakon čega je odsviran kraj.

Đenovljani su tako i dalje na mjestu koje vodi u Seriju B, sa čak osam bodova zaostatka za Specijom, koja je prva van opasne zone. Bio je Stankovićev tim pod moranjem večeras, jer vrijeme curi, sve manje bodova je u opticaju, a u narednom kolu srpski stručnjak imaće veoma emotivan meč, s obzirom da na stadion "Luiđi Feraris" u narednom kolu stiže "njegov" Inter.

Nema sumnje da su "nerazuri" trijumfom u gradskom "Derbiju dela Madonina" protiv Milana stekli dodatno samopouzdanje i dobru seriju nastojaće da produže i u Đenovi, pa Sampdoriji u 22. kolu Serije A neće biti nimalo lako.

Može li se Stankovićev tim oporaviti od večerašnjeg šoka i napraviti iznenađenje u narednom kolu?