Iščupao Barsu protiv Mančestera, pa psovao Ćavija! Čudesan meč posrnulih velikana, a onda i bijesna reakcija Brazilca!

Čudesna utakmica Barselone i Mančester junajteda u Ligi Evrope

Barselona - Mančester junajted Liga Evrope Izvor: Profimedia/Mark Cosgrove/News Images

Barselona i Mančester junajted odigrali su neriješeno (2:2) na Nou Kampu, u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope.

Spektakularan derbi evropskih velikana golovima su obilježili Markos Alonso (1:0) i Rafinja (2:2) za domaće, kao i Markus Rašford za goste (1:1), uz autogol defanzivca Barselone Žila Kundea u 59. minutu, za vođstvo Engleza 1:2.

Posrnuli velikani odigrali su na momente "divlju" utakmicu, u kojoj su upućene desetine udaraca ka golu i u kojoj je Barselona djelovala pobijeđeno poslije Junajtedovog preokreta. Ipak, tada je Rafinja zbunio i golmana gostiju Davida De Heu centaršutem poslije kojeg Robert Levandovski nije dirao loptu. Ušla je u mrežu i izazvala oduševljenje Nou Kampa. A nedugo potom strijelac je pobjesnio!

U toku je bio 83. minut kad je Rafinja izašao, ustupivši mjesto rezervnom napadaču Barse Feranu Toresu, a ni na trenutak nije krio koliko je bio ljut zbog toga. Svakome na stadionu i kraj TV-a bilo je jasno da upućuje psovke ka treneru, Ćaviju. O burnoj reakciji bivšeg napadača Lidsa Ćavi je govorio poslije utakmice.

"Vidio sam i shvatio sam Rafinjin bes. I ja sam bio ljut. Pravim izmjene da bih pomogao timu, a ne da bih upirao prstom ka nekome. Rafinja mi se izvinio, ali nije morao. Sve to vidim pozitivno, jer svi žele da igraju", rekao je Španac.