Poznati svi učesnici četvrtine finala Kupa BiH: Dino Ćorić odlučio utakmicu na "svojoj" Pecari!

Autor Haris Krhalić

Nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca Tuzla siti je slavila na Pecari!

tuzla siti Izvor: Promo/Tuzla siti

Poznati su svi učesnici četvrtine finala Kupa BiH! U posljednjem meču osmine finala Tuzla siti je nakon boljeg izvođenja jedanaestaraca savladali Široki Brijeg. Dva puta je ekipa iz Simin Hana gubila u ovom meču i, ali je na kraju ipak uspjela obezbijediti plasman u četvrtinu finala.

Pitanje pobjednika je riješeno u osmoj seriji, a zanimljivo da je ključni jedanaesterac za Tuzlu siti zabio bivši “borčevac” i dugogodišnji fudbaler Širokog Brijega Dino Ćorić. Prije njega Medić je pogodio stativu.

Mogla je Tuzla siti i ranije riješiti pitanje pobjednika, ali Pantelićev udarac u petoj seriji zaustavio Josipović. Kod Širokobriježana penal još nije iskoristio Blagarić u drugoj seriji.

Široki Brijeg – Tuzla siti 2:2 (2:1) penali - 6:7
/Radić 18, Vukoja 45 – Hadžić 30, Diabi 52/

Široki je poveo u 18. minutu golom Radića. Nakon pola sata igre bilo je već 1:1. Izjednačenje Tuzlacima donio je Hadžić iz penala.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo još jedan jedanaesterac, ovog puta na drugoj strani. Loptu je namjestio Vukoja, ali njegov udarac brani Fejzić. Međutim, glavni arbitar na ovom meču, Miloš Gigović, odlučio je da se penal ponovi, a Vukoja je iz drugo pokušaja bio uspješniji.

U 52. minutu Diabi ponovo vraća stvari na početak. Karjašević je šutirao, a Diabi je skrenuo loptu u mrežu za 2:2.

Do kraja utamice nismo vidjeli mnogo uzbuđenja pa se po treći put danas pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Za Široki Brijeg pogađali su: Vukoja, Mašić, Lukić, Valinčić, Musa, Kuprešak.

Za Tuzlu siti pogađali su: Kuzmanović, Gavrić, Mehidić, Čeliković, Nukić, Karjašević, Ćorić.

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Valinčić, Mašić, Radić, Vukoja, Bagarić, Šuto, Pejić, Lovrić, Ćavar, Kuprešak.

TUZLA SITI: Fejzić, Šukilović, Hadžić, Pantelić, Kuzmanović, Ćorić, Karjašević, Mešinović, Čeliković, Diabi, Mehidić.

Ranije su prolaz u četvrtfinu finala Kupa BiH obezbijedili Željezničar, Rudar Prijedor, Zvijezda Gradačac, Velež, Zrinjski, Radnik Bijeljina i Sloga Meridian.