Kraj Čelikove "bajke" u Kupu BiH: Radnik slavio nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Radnika idu dalje!

čelik, bilino polje Izvor: Promo/NK Čelik Zenica

Dobili smo pretposljednjeg učesnika četvrtine finala Kupa BiH. Biće to ekipa Radnika iz Bijeline koja je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladala Čelik i obezbijedila plasman u narednu fazu takmičenja.

Nakon regularnih 90 minuta bilo je 0:0. U duelu trećeligaša i drugoligaša, obje ekipe su imale svoje prilike da dođu do gola, a na kraju su Bijelinjci bili s(p)retniji.

U redovima Čelika pogodak u penal-seriji nisu postigli Selim Žuna i Tarik Zukić dok su kod Bijeljinaca pogađali svi fudbaleri u četiri serije.

Zenička publika je još jednom pokazala da je Čelik ponos ovog grada. Na stadionu Bilino polje bilo je prisutno oko 7000 navijača koji su bodrili svoje fudbalere.

Čelik – Radnik 0:0 (0:0) 3:4 - nakon penala

Prvu priliku na utakmici imala je domaće ekipa preko Šijerkića koji je nakon kornera šutirao glavom, ali lopta odlazi pored gola. U 16. minutu Radnik je imao tri odlične prilike. Prve dvije je odlično zaustavio golman Čelika Adi Durmo, nakon čega je lopta stigla do Maletića koji sa nekoliko metara promašuje cijeli gol.

Deset minuta prije kraja prvog dijela Čelik je mogao do gola, ali je Durmiš malo zakasnio na ubačaj Šijerkića.

U uvodnim minutama drugog poluvremena Radnik je mogao povesti. Došlo je sam izašao pred Durmu koji zaustavlja još jedan zicer, u nastavku akcije Maletić atraktivno pokušava petom, ali lopta odlazi pored gola.

U 52. minutu sjajna prilika i na drugoj strani, ali i golman Radnika sjajno interveniše ispred Durmiša. Dvije minute kasnije vidjeli smo novu priliku pred golom ekipe iz Bijeljine. Šijerkić je imao dvojiu potpuno samih saigrača na drugoj stativi, ali se on odlučio na šut koji je izblokiran.

U 86. minutu Salčinović je sjajno centrirao iz kornera, Karić sam na nekih osam metara, šutira glavom, ali stativa spašava goste iz Bijeljine. Bila je to ujedno i posljednja prilika na utakmici pa smo jo jednog učesnika četvrtine finala Kupa BiH dobili nakon izvođenja jedanaesteraca.

Za Čelik su pogađali: Durmiš, Međuseljac, Karić.

Za Radnik su pogađali: Vasić, Paranos, Ristić, Matković.

Podsjećamo, Čelik je 1/16 finala izbacio ekipu Sarajava upravo nakon izvođenja jedanaesteraca.