KUP BIH: Sloga izbacila Slobodu! Tuzlaci poraženi nakon slabijeg izvođenja jedanaesteraca

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Sloge iz Doboja plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH.

sloga doboj Izvor: PROMO/Sloga Meridian

Fudbaleri Sloge iz Doboja plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH. Dobojlije su u utakmici odigranoj u Banovićima savladali tuzlansku Slobodu.

Nakon regularnih 90 minuta rezultat je glasio 1:1, nakon čega se pristupilo izvođenju jedanaesteraca u kojima se bolje snašla ekipa iz Doboja.

Sloboda - Sloga 1:1 (1:0) - penali 6:7
/Vranješ 11 - Staračević 69 pen/

U 11. minutu Sloboda stiže do vođstva. Asistirao je Alić, a majstorski je pogodio Vranješ. Nastavak nije donio mnogo uzbuđenja, a mreže su mirovale sve do 69. minuta kada je Starčević sa bijele tačke pogodio za izjednačenje.

U 84. minutu Vranješ je postigao novi pogodak, ali je linijski sudija signalizirao ofsajd. Izazvalo je to buru protesta, ali promjene rezultata nije bilo pa je su o putniku u narednu fazu Kupa odlučivali jedanaesterci.

Odluka o pobjedniku ovog meča pala je tek u sedmoj seriji. Dadić je bio siguran za Slogu, dok je Osmić bio neprecizan.

Za Slogu su pogađali Starčević, Krstovki, Baštić,Baranov, Stevanović, Zajić u posljednjoj seriji i Dadić.

Kod Tuzlaka sigurni su bili Komazec, Pervan, Ćivić, Bekić, Vranješ i Jusić.

Sloga: Gučmazov, Zajić, Stevanović, Baranov, Vitonji, Peco, Lalić, Stapić, Ristić, Baštić, Milanović.

Sloboda: Bukvić, Jusić, Osmanković, Maksimović, Alić, Kurtalić, Osmić, Pervan, Vranješ, Kapetanović, Delić.