Željezničar se namučio protiv Leotara: Maestralan pogodak Drlje odlučio meč na Grbavici (FOTO/VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Željezničara plasirali su se u četvrtinu finala Kupa BiH.

željezničar Izvor: Promo/FK Željezničar/Damir Hajdarbašić

Fudbaleri Željezničara su u okviru osmine finala Kupa BiH, na svom terenu, savladali ekipu Leotara rezultatom 2:1. Trebinjci su od 60. minuta igrali sa devet igrala, zbog dva crvena kartona, a pobjedonosni pogodak postigao je Andrija Drljo u 88. minutu.

Željezničar – Leotar 2:1 (1:1)
/Aćimović 29 - Štilić 41 pen, Drljo 88/

Željo je bolje ušao u utakmicu i već u trećem minutu prvi put zaprijetio golu Leotara. U devetom minutu pokušao je Drljo sa distance, ali lopta ide preko gola.

U 20. minutu Aćimović je mogao dovesti goste u vođstvo, ali njegov udarac je zaustavila prečka.

Devet minuta kasnije ponovo šutirao Ačimović, ali ovog puta njegov udarac završava u mreži Bendera.

Nakon ovog gola Željezničar je ubacio u brzinu više. U 34. minutu Drljo šutira sa desetak metara, ali lopta pogađa stativu. Pet minuta kasnije isti fudbaler je ponovo pokušao, ali i ovog puta spasiva spašava goste.

U 39. minutu udarac Krpića, u stilu "rasnog" golmana, rukom zaustavlja Đurić. Sudija je ovu odbranu „nagradio“ crvenim kartonom i jedanaestercom. Siguran sa bijele tačke bio je Štilić.

U 60. minutu Leotar je ostao bez još jednog igrača. Drugi žuti, odnosno crveni karton, dobio je Prusina. Osam minuta kasnije ponovo je okvir gola spasio Trebinjce.

Leotar se potpuno povukao i branio neriješen rezultat, ali je u 88. minutu, danas odlični Drljo, maestralno pogodio za 2:1 i preokret na Grbavici.

Željezničar je tako postao treća ekipa koja je obezbijedila plasman u četvrtinu finala Kupa BiH. Ranije danas su to učinili prijedorski Rudar i Zvijezda iz Gradačca koja je savladala Rudar iz Kaknja rezultatom 3:1.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Cocalić, Krpić, Mekić, Štilić, Drljo, Hodžić, Drina, Galić, Amoa, Jašarević

LEOTAR: Puletić, Prusina, Handžić. Šipovac, Aćimović, Đajić, Đurić, Cmiljanović, Karić, Čavić, Georgijev