Svi u Seriji A "BJEŽE" OD LIGE ŠAMPIONA: Konkurencija bez pobjede, "ispoštovao" ih i šampion

Nevjerovatno kolo u Seriji A, gdje osim vodećeg Napolija, niko od ekipa koje se bore za plasman u Ligu šampiona nije trijumfovao.

Salernitana Izvor: EPA/MATTEO BAZZI/ANSA

U posljednjem meču 26. kola Serije A aktuelni šampion Italije Milan poprilično se namučio u veoma važnom meču, te protiv autsajdera Salernitane na "San Siru" osvojio samo bod.

Iz kola u kolo gledamo kikseve ekipa koje se bore za plasman u Ligu šampiona, a posebno je to izraženo bilo ovog vikenda. Ne računajući lidera Napoli, koji suvereno gazi ka "skudetu", Lacio, Roma i Atalanta nisu uspjeli da upišu tri boda, a večeras im se pridružio i Milan.

Prvi put otkako se pobjeda vrednuje sa tri boda, dakle od sezone 1994/95, Milan je meč Serije A počeo bez ijednog Italijana u starnoj postavi. I nije odigrao dobro.

Mučili su se domaći, nisu imali bogzna kakve prilike u prvom poluvremenu, ali su pred odmor ipak stigli do prednosti. Odlično je korner izveo Benaser, a Žiru u svom stilu glavom pogodio za 1:0. Već treći put na identičan način u 2023. godini.

S druge strane, Salernitana može da žali za propuštenim prilikama. Vrebali su gosti svoje šanse, imali su dvije nakon grešaka odbrane "rosonera", međutim nisu uspjeli da pogode cilj.

Ono što nisu uradili u prvom, jesu nakon 15-ak minuta igre u nastavku. Ponovo je zaspala odbrana domaćih, a usamljeni Dia izjednačio je na 1:1.

Tim Stefana Piolija imao je jalovu inicijativu i u drugom poluvremenu. Vrijedi istaći pokušaj iznuđivanja penala od strane Benasera. Prvobitno je sudija Federiko la Pena "nasjeo" i pokazao na "kreč", ali je bilo jasno da prekršaja nije bilo, pa je nakon intervencije VAR-a jedanaesterac poništen.

Ušao je u nastavku i Zlatan Ibrahimović, imao dvije dobre prilike u finišu, ali promjene rezultata nije bilo. Mogao je na drugoj strani Pjontek da zavije u crno svoj nekadašnji tim desetak minuta prije kraja, ali je Menjon odlično odbranio šut poljskog napadača.

Dakle, nakon 26. kola, u zoni koja garantuje Ligu šampiona ostali su Inter (50 bodova), Lacio (49), Milan (48), dok će svoje šanse vrebati Roma (47) i Atalanta (42). Juventus sa kaznom od 15 bodova teško da se može umiješati u tu borbu.

Roma - Sasuolo 3:4 (1:3)
/Zalevski 26, Dibala 51, Vajnaldum 90+5 - Lorijente 13, 18, Beradi 45 +3 pen, Pinamonti 74/

/Maldini 55, Nzola 87 pen - Lukaku 83 pen/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.