Leotar matirao "Želju" - kardinalna greška presudila gostima! Igman deklasirao Posušake i pobjegao sa dna

Trebinjski premijerligaš upisao je veoma važnu pobjedu u borbi za opstanak u premijerligaškom društvu. Igman je trijumfovao nad Posušjem i pobjegao sa posljednje pozicije.

leotar željezničar igman posušje  Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Leotar je u duelu sa Željezničarom upisao veoma važan trijumf u borbi za opstanak u eliti, a "krivci" za takav ishod su Denis Stojković i golman Dušan Puletić:

LEOTAR – ŽELJEZNIČAR 1:0
/Stojković 32/

Nekadašnji prvotimac Partizana je u 32. minutu iskoristio lošu reakciju defanzivne linije sarajevskog tima nakon jednog auta i u gužvi pospremio loptu u mrežu, za veliko slavlje na terenu i tribinama, ali i ogroman kapital pred nastavak meča.

Imali su gosti sjajnu priliku u posljednjim trenucima prvog dijela da se rezultatski vrate u meč, ali je golman Dušan Puletić odličnom odbranom zaustavio udarac Andrije Drlje nakon ubacivanja Semira Štilića.

U isto vrijeme, Igman je ubjedljivo savladao Posušje (3:0) i odmakao sa posljednje pozicije, gurnuvši istovremeno Hercegovce u zonu ispadanja.

Do prednosti je tim iz Konjica stigao u 33. minutu pogotkom Mirsada Ramića, kojem je ovo bio 13. gol u sezoni, nakon čega su mreže mirovale do 78. minuta, kada je mrežu Posušaka pogodio Demir Jakupović.

Konačnih 3:0, za velika tri boda Konjičana, postavio je Adnan Hrelja u prvom minutu nadoknade.

/Kuzmanović 73 pen, 90+2 – Mrkaić 38, Lukić 66/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!