Zrinjski gazi ka novoj tituli, Bilbija sa dva gola još jednom potvrdio klasu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

"Plemići" pobjedom u hercegovačkom derbiju protiv Širokog Brijega nastavili pohod ka odbrani titule.

PLBIH Zrinjski pobijedio Široki Brijeg 3-1 Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Ekipa Zrinjskog predvođena sjanjnim Nemanjom Bilbijom nastavila je pohod ka novoj šampionskoj tituli u PLBIH.

"Plemići" su u hercegovačkom derbiju savladali Široki Brijeg 3:1, uz još jednu odličnu partiju Nemanje Bilbije koji je dva puta tresao mrežu Renata Josipovića.

Golmanu Širokog može se zamjeriti prilično loša reakcija kod prvog gola Zrinjskog, ali je u nastavku uprkos primljenim golovima odlično branio i vodio „mini rat“ sa Bilbijom, koji je nakon gola iz jedanaesterca ipak uspio da ga matira i iz igre.

Već u trećoj minuti Josipović je na samoj gol-liniji odbranio šut Bilbije iz blizine nakon prekida, ali samo četiri minute kasnije morao je da vadi loptu iz mreže.

Ivančić je izveo korner, Josipović je otišao u prazno, a lopta je pogodila Stanića, možda i u ruku, te završila u mreži za vođstvo Zrinjskog 1:0.

Nova odlična prilika viđena je u 19, kada je Josipović nogom odbranio šut Bilbije, a u 30. minutu Ilinković je nakon solo akcije gađao suprotni ugao, međutim, otišla je lopta pored stative.

Nakon inicijative i nekoliko poluprilika Zrinjskog prvu pravu šansu za Široki brijeg u 43. Minutu kada je Kpan šutirao glavom sa ugla peterca, ali neprecizno.

Već na startu drugog poluvremena Zrinjski je povećao vođstvo. Ćuže je izborio penal u duelu sa Oliveirom, a Bilbija je to pretvorio u svoj 16. gol u sezoni.

Neizvjesnost je vraćena u 57. minutu, kada se Oliveira asistencijom iskupio za skrivljeni jedanaesterac, a Kpan pogodio za 2:1.

Redale su se šanse ispred gola Širokog, Josipović je i dalje dobro branio, a u 73. minutu ponovo brani veliku priliku Bilbiji. Napadač je šutirao sa pet metara nakon ubacivanja sa lijeve strane, a Josipović odlično odbranio.

Ipak, deset minuta kasnije Bilbija je još jednom dokazao klasu – Ćorluka je ubacio, a Bilbija odličnim udarcem glavom postavio konačnih 3:1.