ČUKARIČKI NE ODUSTAJE OD LIGE ŠAMPIONA: Neviđena BORBA u srpskom fudbalu - TSC strepi za drugo mjesto na tabeli!

Beograđanima pripao veoma važan meč, a u posljednja tri kola će čekati kiks TSC-a kako bi im preoteli drugo mjesto na tabeli.

Čukarički pobijedio Vojvodinu i nastavio potjeru za drugim mjestom u Superligi Srbije Izvor: MN Press/Marko Metlaš

Nastavlja se drama u Superligi Srbije! Nakon što je TSC savladao Radnički u Kragujevcu (4:1) i sačuvao drugo mjesto na tabeli, Čukarički je na svom terenu minimalnim rezultatom pobijedio Vojvodinu i nastavio da vrši pritisak. Drugo mjesto izuzetno je bitno jer vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona i garantuje mjesto u grupnoj fazi Lige Evrope, a čini se da će TSC i Čukarički do posljednje runde voditi borbu za njega.

"Brđani" su do minimalne pobjede stigli pogotkom Marka Docića. Dugogodišnji kapiten tima sa Banovog brda pogodio je sa "bijele tačke" u 30. minutu susreta, a to nije bilo jedino uzbuđenje pred golom Lazara Carevića. Nekoliko minuta ranije mrežu iza njegovih leđa zatresao je Vladimir Lučić, ali je nakon intervencije VAR tehnologije taj pogodak poništen.

Porazom na Banovom brdu Vojvodina može da počne sa oproštajem od druge pozicije jer sada ima sedam bodova manje i samo tri utakmice da odigra prije nego što se ligaška sezona završi. Novosađane čeka nemoguća misija, ali će njihov fokus u nastavku sezone biti na Kupu Srbije. Za drugo mjesto pritisak bi, možda, mogao da napravi Partizan. Za to prvo treba da pobijedi Novi Pazar, a zatim i preostala tri meča u prvenstvu.