Crvena zvezda Vojvodina Superliga Srbije prenos uživo livestream

PETARDA ZVEZDE NA MARAKANI, PREGAZILA JE VOJVODINU! Košmar Novosađana na "Marakani"

Crveno-bijeli deklasirali oslabljene Novosađane

Crvena zvezda Vojvodina Superliga Srbije prenos uživo livestream Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda pobijedila je Vojvodinu 5:0 (2:0) u prvoj takmičarskoj utakmici u sezoni 2023/24. Za razliku od prošlog ljeta, domaćin nije dozvolio "lalama" da ga iznenade, pa se ni na trenutak pobjeda favorita nije dovodila u pitanje. Sve je počeo Žan Filip Kraso golom u 12. minutu iz penala, a potom je Voša ostala sa igračem manje zbog isključenja Aleksandra Busnića drugim žutim kartonom nakon faula sa leđa. Uslijedio je Zvezdin drugi gol prije pauze - autogol Radomira Milosavljevića, i tu je praktično bio kraj.

Iako je trener Vojvodine Radoslav Batak na poluvremenu uveo najboljeg igrača Nikolu Čumića i iako je on poslije samo 20 sekundi stvorio najveću šansu gostima, tinejdžer i debitant Stefan Bukinac je nije iskoristio zato što je golman Zvezde Omri Glazer odlično intervenisao. Ipak, djeluje da situacija ne bi bila drastično promijenjena ni da je pogodio, jer su Kraso drugim golom (u 51. minutu), a potom i Vladimir Lučić (u 70. minutu) i Osman Bukari lijevom nogom (u 80. minutu) samo dovršili započeto.

Zvezda je tako furiozno počela odbranu titule, mada bi trebalo naglasiti i to da je Vojvodina bila prinuđena da izvede na teren "šaren" sastav zbog evropskih obaveza. Ona je u četvrtak izgubila od Apoela na Kipru (1:2) i narednog četvrtka igraće važan revanš kvalifikacija za Konferencijsku ligu, zbog čega je i na "Marakani" morala da razmišlja o tome. A Zvezda je to iskoristila do kraja i ostvarila laku pobjedu na "otvaranju" sezone od koje očekuje mnogo.

Tok meča pročitajte klikom na "Razvoj događaja".

21:52

Kraj utakmice, 5:0 za Zvezdu!

21:44

80' PETARDA!

Zvezda vodi 5:0! Osman Bukari je imao veliku želju da pogodi i to je i uradio. Pretrčao je sa loptom nekoliko desetina metara, tražio pravo mesto nakon trka sa desne strane terena - i pronašao ga. Pogodio je levom, slabijom nogom.

21:35

70' Zvezda razbija Vojvodinu - 4:0

I Zvezdin rezervista Vladimir Lučić pogodio je mrežu Vojvodine, za 4:0 na 20 minuta do kraja

21:17

Još promena u Vojvodini

Izmene i u Vojvodini, na terenu su i Džonatan Bolingi, novi napadač Vojvodine, kao i Andrija Radulović, bivši igrač Zvezde koji je ovog leta definitivno prešao u Novi Sad sa Marakane.

U trenutnoj formaciji Vojvodine, Čumić je levo, Radulović desno, a novajlija Bolingi u špicu.

21:16

3:0 ZA ZVEZDU!

Kraso pogađa za Zvezdinih 3:0 u 53.minuta posle prodora Kangve po desnoj strani. VAR je proverio situaciju i utvrdio da nije bio ofsajd.

Crvena zvezda Vojvodina
Izvor: YouTube/TV Arena sport

21:13

Delije razvile koreografiju

Izvor: TV Arena sport/screenshot

21:10

46' Odmah promene u Vojvodini - i odmah šanse

Odlični Nikola Čumić ušao je u igru posle poluvremena i odmah stvorio priliku Bukincu, igraču Vojvodine rođenom 2005. godine. Bilo je Čumiću potrebno oko 20 sekundi i lako je moglo da bude 2:1. Odlično je odbranio "zicer" Glazer.

20:54

Ovako je Vojvodina ostala sa desetoricom na ternu

Crveni karton Busnića protiv Zvezde

20:50

44' 2:0 ZA ZVEZDU, AUTOGOL VOJVODINE

Fudbaler Vojvodine Radomir Milosavljević postigao je autogol posle kornera Zvezde - u trenutku u kojem su ga okruživala dvojica saigrača. Pokušao je glavom da interveniše i poslao je loptu u sopstvenu mrežu, da zaokruži košmarno poluvreme Vojvodine u Beogradu

20:33

30' Zvezda opet napada - Kraso, pa Ivanić

Napadač Zvezde šutirao je sa desnog "ćoška" peterca, golman Carević je odbranio, a onda je Ivanić sa suprotne strane gađao gornji "ćošak" gola i prebacio prečku. Očekivano, od isključenja Busnića igra se praktično sve vreme na polovini Vojvodine.

20:30

Buran početak derbija na "Rajku Mitiću"

20:27

24' CRVENI ZA VOJVODINU!

Aleksandar Busnić dobio je crveni karton zbog faula na Olajinki u kontri i sudija Živković mu je pokazao drugi žuti karton. Vojvodina od 24. minuta igra sa desetoricom!

20:25

Penal za Zvezdu i gol

Crvena zvezda Vojvodina penal

20:14

12' ZVEZDA POVELA IZ PENALA!

12' Žan-Filip Kraso rutinski dovodi Zvezdu u vođstvo iz penala.

Nagazio je prethodno Busnić Olajinku u kaznenom prostoru, sudija Aleksandar Živković je to video i u konsultanciji sa VAR sobom pokazao na belu tačku. Busnić je dobio žuti karton

20:05

3' Prva šansa za Zvezdu - Bukari!

Golman Vojvodine Lazar Carević bacio se u svoju desnu stranu, ali nije morao da interveniše, jer je Bukari sa desetak metara iskosa poslao loptu dalje od leve stative

19:59

Crveno-beli u najjačem sastavu

19:58

Zvezda nije htela da odloži meč

Trener Vojvodine Radoslav Batak rekao je da je njegov klub želeo da pomeri ovaj meč zbog mečeva protiv Apoela, ali da je Zvezda odbila odlaganje.

19:55

Vojvodina pravila promene u sastavu

S obzirom na to da je Vojvodina u četvrtak gostovala Apoelu i odigrala naporan meč kvalifikacija za Konferencijsku ligu, bilo je i očekivano da trener Radoslav Batak napravi promene u startnih 11. Tako je na klupi ostao najbolji napadač Novosađana, Nikola Čumić

Izvor: Superliga.rs