SIN DEJANA STANKOVIĆA IGRA U INTERU! Inzagi vjeruje u Srbina - ovo je odličan znak za novu sezonu!

Filip Stanković dobija se više prilika u Interu.

sin dejana stankovića brani za inter  Izvor: Instagram/Filipstankovic/Screenshot

Dejan Stanković nekada je sa velikim uspjehom nosio dres Intera, sada bi njegovim stopama mogao njegov sin Filip Stanković (21). Mladi golman je u februaru proslavio 21. rođendan i u novoj sezoni mogao bi da bude starter na golu. Dobar znak za to su pripremne utakmice.

Na tri meča koja je tim iz Milana odigrao, Filip je bio na golu. Protiv niželigaša Pergoletesea je branio 45 minuta u ubjedljivoj pobjedi (1:1). Protiv Kristijana Ronalda i Al Nasra (1:1) je među stativama bio 71 minut, a u posljednjem meču i pobedi protiv PSŽ-a je igrao svih 90 minuta (2:1). Simone Inzagi mu očigledno vjeruje.

Do kraja priprema Inter će odigrati prijateljski meč sa Salcburgom (9. avgusta) i onda kreće nova sezona i prvi meč protiv Monce 19. avgusta. Možda se baš na tom meču Stanković nađe među stativama, posebno ako se uzme u obzir da ugovor nije produžen sa prvim golmanom Samirom Handanovićem (39) i da je od iskusnijih čuvara mreže u klubu samo Rafaele di Đenaro (29) koji je branio u niželigaškom timu po imenu Gubio.

Filip je ponikao u Interu, prošao je kroz mlađe kategorije kluba i onda je od 2021. godine proveo naredne dvije sezone u holandskom Volendamu. Tamo je imao neke nevjerovatne partije. Dokaza za to bile su utakmice u kojima je bio proglašen za igrača utakmice i kada je njegov tim doživio ubjedljiv poraz. Prošao je mlađe kategorije reprezentacije Srbije i još čeka debi za seniorski tim.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!