Podjela bodova Posušja i Zrinjskog – četiri gola i crveni karton u hercegovačkom derbiju!

Posušje i Zrinjski remizirali su rezultatom 2:2 u pretposljednjoj utakmici 12. premijerligaškog kola.

premijer liga bih posušje zrinjski  Izvor: Facebook/HŠK Posušje

Posušje i Zrinjski remizirali su u odličnom hercegovačkom derbiju, a ujedno i pretposljednjem meču 12. kola Premijer lige BiH:

POSUŠJE – ZRINJSKI 2:2 (2:2)
/Marić 24, D. Begić 45+2 – Bilbija 2, Ivančić 33/

Do prednosti je, već u drugom minutu, stigla gostujuća ekipa, a strijelac je bio Nemanja Bilbija. Kapiten "plemića" je nakon jednog centaršuta sa desne strane iskoristio neodlučnost golmana Franka Kolića u svom petercu i glavom postigao svoj sedmi gol u sezoni, čime se na vrhu liste strijelaca izjednačio sa Veležovim Nerminom Haskićem.

Imao je u narednim minutima Ivan Jukić dva čista "zicera" da uveća prednost Mostaraca i meč uvede u mirnije vode, a kada dva puta nije pogodio praktično praznu mrežu, stigla je kazna. Nekadašnji igrač Zrinjskog Karlo Kamenar izveo je jedan "skraćeni korner", a na pravom mjestu se našao još jedan bivši igrač Mostaraca Ivan Marić, koji kao i Bilbija na početku utakmice, glavom postiže pogodak.

Novu prednost gostima omogućio je Antonio Ivančić pogotkom 12 minuta prije kraja prvog dijela. Nemanja Bilbija je, pri jednoj gužvi pred golom Posušja, pored dva defanzivca domaćih spustio loptu za Ivančića koji silovitim udarcem matira Kolića.

Da se, međutim, na odmor ode uz egal, pobrinuo se Domninik Begić, golom u nadoknadi prvog dijela. Primio je loptu na lijevoj strani, došao iz drugog plana, pobjegao odbrani Zrinjskog drugi put vratio Posušake u ovaj meč.

Osim četiri pogotka, prvo poluvrijeme obilježio je i neobjašnjiv potez Tarika Ramića, kojem je u 44. minutu pokazan direktan crveni karton zbog udaranja Karla Kamenara na sredini terena.

Nije se do kraja susreta rezultat mijenjao, a najbolju šansu da postigne gol i matira Zrinjski imao je rezervista Robert Jandrek, čiji je udarac u nadoknadi "paradom" odbranio Marko Marić.

Nakon ovog remija, Zrinjski na drugom mjestu ima 23 boda, šest manje od lidera Borca, uz meč minusa u odnosu na crveno-plave.

"Plemići" će u narednom kolu biti domaćini Tuzla sitiju, dok će Posušje u novom hercegovačkom derbioju gostovati Širokom Brijegu, na stadionu "Bare" u Čitluku.

STARTNE POSTAVE

POSUŠJE: Kolić, Vrgoč, Kamenar, Mandić, Begić, Markes, Marić, Bešlić, Maglica, Babić, Boban. Trener: Branko Karačić.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Jukić, Kiš, Radić, Ramić, Ivančić, Ćuže, Jakovljević, Memija, Bilbija. Trener: Krunoslav Rendulić.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!