Štutgart napunio mrežu Lajpciga! Verder siguran protiv Frajburga

Autor Haris Krhalić

Štutgart i Lajpcig odigrali su utakmicu na kojoj smo vidjeli sedam golova, a tri je postigao Deniz Undav.

deniz undav Izvor: Michael Weber IMAGEPOWER / imago sportfotodienst / Profimedia

Najefikasniji utakmicu odigrali su Štutgart i Lajpcig, a na tom meču viđeno je čak sedam golova.

Štutgart je poveo golovima Milota i Undava iz 25. odnosno 30. minuta. Do poluvremena je Benjamin Šeško uspio da smanji na 2:1 da bi u uvodnim minutama drugog dijela Leveling povisio na 3:1.

Openda golom u 55. minutu vraća nadu navijačima Lajpciga da bi Deniz Undav sa dva gola do kraja kompletirao het-trik i nanio treći vezani poraz ekipi Lajpciga.

Zanimljivo je bilo i u Bremenu gdje je domaći Verder savladao grajburg rezultatom 3:1.

Za Verder su redom pogađali Dukš, Njinmah i Malatini. Jedini pogodak za goste postigao je Grifo u 28. minutu meča sa bijela tačke.

U istom terminu odigrana su jop dva meča, a oba su završena bez pobjednika. Hofenhajm i Hajdenhajm remizirali su sa 1:1, a identičnim rezultatom okončana je i utakmica Volfsburga i Kelna.

U posljednjoj utakmici danas lider Bundeslige, ekipa Bajera iz Leverkuzena odigrala je meč bez golova protiv Borusije Menhengladbah.