Inter zakoračio ka "skudetu": Nije još ništa gotovo, ali autogol u "Derbiju Italije" mogao bi biti presudan!

Meč za titulu - ili ne? Ulog je bio veliki, a "nerazuri" odigrali su bolje i stigli do minimalne pobjede protiv Juventusa.

Inter Izvor: Nderim Kaceli/IPA Sport/ipa-agen / Shutterstock Editorial / Profimedia

Inter je slavio u velikom "Derbiju Italije" protiv Juventusa i stekao četiri boda prednosti nad "starom damom", te uz utakmicu manje sada imao solidnu zalihu ispred najbližeg pratioca.

U najzanimljivijem meču 23. kola Serije A, "nerazuri" su do minimalnog trijumfa stigli autogolom Federika Gatija u 37. minutu.

Inter je bio dominantniji u prvih 45 minuta, ali bez nekih izrazitih prilika. Sve do 37. minuta nije bilo mnogo uzbuđenja, a onda je domaćin postigao vodeći, ispostaviće se i gol za tri boda. Gati je pokušao da reaguje ispred Markusa Tirama nakon ubacivanja Benžamana Pavara, ali je to nespretno učinio i prsima poslao loptu u sopstvenu mrežu.

KLUPSKI REKORD

Inter je postigao gol i na 22. uzastopnoj utakmici u Seriji A, čime je postavljen novi rekord u klupskoj istoriji kluba sa "Meace".

Inter je bio blizu drugog gola u 57. minutu. Hakan Čalhanoglu iznenada se odlučio za šut, Vojček Šćesni ostao je ukopan, ali na sreću gostiju lopta je uzdrmala stativu.

Deset minuta kasnije konačno su zaprijetili i gosti iz Torina.

Imao je Gati priliku da se iskupi za autogol, ali je nakon sjajnog šuta lopta fijuknula pored Interovog gola. Već u narednom napadu Poljak na golu Juventusa spašavao je svoj tim. Nikolo Barela šutirao je iz voleja, ali se Šćesni istakao sjajnom intervencijom.

I u 87. fenomenalnom odbranom Šćesni je "skinuo" već viđen gol. Ovaj put Marko Arnautović se našao sam pred golom gostiju, ali nije uspio da pogodi cilj. Ostalo je 1:0.

Inter je ovim trijumfom protiv ove sezone najvećeg rivala za pehar potvrdio sjajnu formu i još jednom istakao kandidaturu za šampionsku titulu. Iako ima još mnogo do kraja sezone, tim Simonea Inzagije djeluje najkonkretnije i sve je bliži osvajanju jubilarnog 20. trofeja u Seriji A, a prvog od 2021. godine.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!