Crvena zvezda Radnički prenos uživo livestream

Zvezda petardom na Marakani pobjegla Partizanu: Šerif se igrao, ništa od drame i derbija!

Crvena zvezda je sa pet golova ispratila Radnički sa Marakane.

Crvena zvezda je rutinski savladala Radnički iz Kragujevca i trijumfom 5:0 (2:0) na svom terenu otišla na četiri boda više od Partizana na vrhu tabele Superlige Srbije.

Od samog starta se vidjelo u kom pravcu će ovaj susret ići pošto je mladi golman Radničkog Stojan Leković u 10. minutu loše procijenio let lopte i dozvolio je da Marko Stamenić veoma lako postigne prvi gol. Samo deset minuta kasnije Šerif Endiaje je petom duplirao vođstvo, a sve je bilo gotovo već na početku drugog poluvremena.

Tada je kapiten Radničkog Slobodan Simović dobio dva ekspresna žuta kartona i ostavio je svoj tim skoro cijelo drugo poluvrijeme sa igračem manje. Samo nekoliko minuta poslije njegovog isključenja Šerif Endiaje je postigao gol za 3:0, a zatim je i Hvang uspio da se upiše u listu strijelaca za 4:0. Na kraju je i Aleksandar Katai koji je ušao sa klupe i postigao 108. gol u dresu crveno-bijelih i došao je na gol od Rajka Mitića na vječnoj listi strijelaca kluba.

Sada crveno-bijeli imaju 65 bodova, Partizan je drugi sa 61, a TSC je na trećem mjestu sa 53. Što se Radničkog tiče ostali su četvrti sa 41 bodom, jednim više od Čukaričkog i Vojvodine.

17:59

Evo i tabele

Sada je tim Vladana Milojevića na četiri boda više od ekipe Partizana.

Standings provided by Sofascore

17:53

90. minut: KRAJ!

Crvena zvezda je rutinski dobila ovaj meč!

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI KRAGUJEVAC 5:0 (2:0)

17:43

80. minut: Nova izmena

Mladi Viktor Radojević dobija priliku, sada će zameniti Milana Rodića i odigrati poslednjih desetak minuta utakmice.

17:38

75. minut: Katai za petardu!

Postiže Aleksandar Katai 108. gol u Crvenoj zvezdi i sada je na jedan pogodak od toga da se izjednači sa Rajkom Mitićem na večnoj listi strelaca.

17:31

68. minut: 4:0 Hvang stavlja tačku!

Olajinka je sjajno izbriblao nekoliko rivala, ubacio loptu u sredinu, a onda je Hvang pogodio za 4:0. Ovde je sve gotovo, a sada Šerif Endijae izlazi iz igre i zameniće ga Uroš Sremčević.

17:25

63. minut: Izmene

Ulaze Aleksandar Kataij, Piter Olajinka i Ognjen Mimović, a van terena će Gelor Kanga, Marko Stamenić i Mirko Ivanić.

17:12

50. minut: 3:0, Šerif!

Ponovo pogađa! Čim je ostao sa igračem manje Radnički je primio gol! Posle ubačene lopte Senegalac je rutinski iz peterca ubacio loptu u mrežu protivnika.

17:12

DRUGO POLUVREME: Odmah crveni karton!

Prvi žuti karton kapiten Radničkog Simović dobio je zbog udarca laktom Endijaea u 46. minutu, a onda je u 49. zbog novog starta ovaj put sa leđa isključen.

16:50

KRAJ POLUVREMENA!

Vodi Crvena zvezda sa 2:0 posle jednog velikog kiksa golmana Stojana Lekovića i jednog atraktivnog gola Šerifa Endijaea.

16:34

30. minut: Prva šansa za Radnički

Bevis je šutirao, dobio je loptu nakon greške odbrane Crvene zvezde, ali je ona otišla pored gola.

16:30

Pogledajte prvi pogodak Crvene zvezde

I veliku grešku golmana Stojana Lekovića:

Gol Marka Stamenića
Izvor: YouTube/Arena sport

16:24

20. minut: Šerif za 2:0

Srđan Mijailović je centrirao, a raspucani Šerif Endijae je postigao pogodak. Petom je dao pogodak Šerif Endijae i ovo mu je sigurno najbolji potez u dosadašnjoj karijeri u Zvezdi.

16:22

16. minut: Bukari u velikoj šansi!

Ivanić je sjajno centrirao, a onda je Osman Bukari glavom šutirao sa samo nekoliko metara. Ipak, sada se donekle iskupio Leković za lopu intervenciju kod gola i spasio je svoj tim.

16:15

10. minut: GOL! 1:0 za Zvezdu, kakva greška!

Kakva greška golmana Radničkog! Kanga je centrirao, trebalo je Leković ovo rutinski da pokupi, ali je on loše procenio let lopte i iza leđa mu se prišunjao Marko Stamenić i postigao pogodak!

16:00

15:59

Ovako izgleda tabela pred početak

15:28

Velika šansa za Crvenu zvezdu!

Partizan je u svom meču igrao nerešeno 1:1 protiv Mladosti iz Lučana i sada Crvena zvezda ima šansu da pobegne na četiri boda razlike u odnosu na najvećeg rivala.